MUZOTAKTNEWSYMuzykaAlicia Keys prezentuje nowy emocjonalny singiel „Perfect Way To Die”

Alicia Keys prezentuje nowy emocjonalny singiel „Perfect Way To Die”
A

REKLAMA
REKLAMA

Zgodnie z tym, co mówi Alicia Keys „Oczywiście coś takiego jak perfekcyjny sposób by umrzeć nie istnieje”.

Alicia Keys mówi dalej:

Ta fraza nawet nie ma sensu, ale to sprawia, że tytuł jest tak mocny i łamiący serce – bo tyle osób umarło niesprawiedliwie. Tekst jest napisany z perspektywy matki, której dzieci zostały zamordowane przez rasistowski system, który uważa, że czarne życie nie jest wartościowe. Wszyscy wiemy, że żadne z tych żyć nie powinno zostać zabrane przez kulturę policyjnej przemocy.

REKLAMA

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Selena Gomez i Niall Horan razem? Ten komentarz zwala z nóg!

Podczas, gdy wciąż dochodzi do zabójstw nieuzbrojonych czarnoskórych kobiet i mężczyzn, a rasizm systemowy nadal istnieje, piętnastokrotna zwyciężczyni nagrody Grammy – Alicia Keys nie tylko łączy się się z tymi, którzy oczekują sprawiedliwości ale napisała też o tym kawałek „Perfect Way to Die”. Keys początkowo napisała piosenkę, która opowiada o straconym życiu jako iskierce, dzięki której wybucha rewolucja – artystka miała w głowie obraz śmierci Michaela Browna i Sandry Bland. Ostatnie wydarzenia w Stanach Zjednoczonych zmusiły wokalistkę do podzielenia się utworem właśnie teraz.

 „Perfect Way to Die” zostało napisane przez Keys oraz Sebastiana Kole’a.

Artystka śpiewa: Zwykłe wyjście do sklepu/ Mama nie spodziewała się telefonu z kostnicy/ Mówią, że jej syn został zastrzelony, zastrzelony/ Czy może Pani przyjść/ Łzy w jej oczach/ Czy może się Pani uspokoić/ Proszę niech się Pani uspokoi.

Alicia Keys zagra „Perfect Way To Die” podczas BET Awards, które odbędą się 28 czerwca. Ten utwór pojawi się również na 7 nadchodzącym albumie Alicii „ALICIA” już tej jesieni. Artystka pojawiła się podczas The Daily Show with Trevor Noah w poniedziałek i rozmawiała o tym jaki wpływ mogą mieć jej piosenki na świadomość społeczną jak również o swojej kampanii, która prowadzi wraz z Rapsody i założycielką fundacji Until Freedom, Tamiki Mallory. Kampania ma na celu nagłośnienie sprawy Breonny Taylor.

Tego samego wieczoru Alicia Keys oraz John Legend widzieli udział w bitwie VERZUZ – serii pojedynków online, które zapoczątkował Swizz Beatz wraz z Timbalandem.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Gwiazda disco polo prosto z wanny! Ten widok zapiera dech w piersiach

Perfect Way To Die
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA