MUZOTAKTNEWSYProgramy rozrywkoweMichał Szpak straci pracę w „The Voice of Poland”? Zaskakująca reakcja TVP!

Michał Szpak straci pracę w „The Voice of Poland”? Zaskakująca reakcja TVP!
M

REKLAMA
REKLAMA

Michał Szpak ostro zareagował na ustawę dotyczącą aborcji i wziął udział w Strajku Kobiet! Mocne słowa jakie padają w jego piosence i happening, w którym ostatnio uczestniczył to manifest odnoszący się do sytuacji panującej w Polsce. W sieci zawrzało, bowiem fani obawiają się, że gwiazdor może stracić posadę jurora w programie „The Voice of Poland”!

Michał Szpak (29 l.) ponownie odniósł się do okoliczności polityczno-społecznych w naszym kraju. Pod koniec maja br. nagrał piosenkę dla społeczności LGBT
we współpracy z Barbarą Wrońską. Było to odniesienie do trwających wówczas protestów w sprawie zatrzymania aktywistki Margot, a cały projekt miał być wsparciem dla osób ze środowiska LGBT.

Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności – powiedział wokalista.

Utwór mówi o prześladowaniu i krytykowaniu osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych. W tym czasie artysta szorstko wypowiedział się także na temat braku tolerancji w Polsce. Michał Szpak niejednokrotnie nakłaniał społeczeństwo do tolerancji. Może wynika to również z faktu, że sam nieraz był ofiarą wykluczenia społecznego ze względu na oryginalny wygląd. Wykorzystując swoją popularność i sławę, wokalista chce pomagać ludziom, którzy walczą z brakiem afirmacji.

Żyjemy w jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie, podczas gdy inne państwa uznają równość wszystkich niezależnie od rasy, wyznania, orientacji czy przynależności do jakiejkolwiek grupy. Mam nadzieję, że ten projekt będzie wsparciem dla wolności. To jest niezwykle ciekawa sytuacja i dowód na to, że jeśli się tylko chce i jest się zdecydowanym, to nie ma rzeczy niemożliwych – powiedział Michał Szpak w materiale, który promował przedsięwzięcie.

REKLAMA

▸ Zobacz także: Iwona Węgrowska: Tylko branża muzyczna została zamknięta na tak długo. Od marca…

Przypomnijmy, 22 października br. Trybunał Konstytucyjny wydał zaskakujące orzeczenie, mówiące o tym, że aborcja ze względu na ciężkie wady płodu jest niezgodna z Konstytucją. Niezliczona ilość Polek i Polaków postanowiła wyjść na ulice, aby wyrazić swoje frustracje i niezgodność z obowiązującym prawem. W protestach uczestniczą muzycy, aktorzy, artyści, celebryci, a także dziennikarze. Do tego grona dołączył również Michał Szpak, który walczy o prawa kobiet:

Polska to Kobieta. Ogromnie się cieszę że kobieta stała się odwagą! Tu krótka historia Polski jako Kobiety 🤘🏼 – wyznał wokalista w jednym ze swoich postów na Instagramie.

Trener programu „The Voice of Poland” obecnie kontynuuje swoje wsparcie w sprawach ważnych i ludzkich. Impulsywnie zareagował na trwające od ponad tygodnia protesty w obronie praw kobiet. W sieci zadebiutował protest song, kawałek pt. „Polska To Kobieta”, który Michał Szpak nagrał wspólnie z Pawłem Swiernalisem:

Za waszą wolność dziś tłumnie idziemy / Dzisiaj ulice pełne silnych kobiet / Idziemy obok / Idziemy obok / Kościół i władza dziś nam nie po drodze
Weźmiemy obie / Weźmiemy obie – śpiewa Michał Szpak.

Czym jeszcze zaskoczył Michał Szpak?

Gwiazdor postanowił pójść jeszcze o krok do przodu w swojej manifestacji w walce o prawa kobiet. W imię protestu wspólnie z Natalią Przybysz, Marią Sadowską, Krzysztofem Zalewskim oraz Ralphem Kamińskim wziął udział w spektaklu pod domem wiceprezesa Rady Ministrów – Jarosława Kaczyńskiego. Artyści śpiewali i recytowali fragmenty z dramatu słynnego polskiego poety. „Dziady” Adama Mickiewicza rozbrzmiewały przez głośniki wystawione na parapet, a na oknach były namalowane symboliczne błyskawice.

Michał Szpak opublikował część nagrania na swoim instagramowym profilu, który zdobył wielkie uznanie wśród zwolenniczek wolnego wyboru aborcji:

„To było niesamowite, po prostu mam ciary jak oglądam. Brawo. Dziękuję, że Jesteście z nami”, „Super pomysł! Taki spontaniczny, artystyczny, w solidarnościz kobietami i z Polską, która chce być wolna!!!”, „Michał. Jesteś wspaniałym człowiekiem. Dziękuję Wam wszystkim, to było cudowne”, „Zawsze jesteś tam gdzie trzeba”, „Michał jesteś dobrym człowiekiem”, „Dziękujemy za wsparcie Michał jesteś cudowny oglądałam”, „Boże co za genialna akcja!!!!” – wtórowali fani Michała Szpaka pod opublikowanym filmikiem.

Czy w związku z tak hucznym protestem Michał Szpak straci posadę jurora w programie „The Voice of Poland”?

Udział wokalisty w proteście, wywołał pewne obawy wśród internautów. Niektórzy byli zaniepokojeni, że Michał Szpak może stracić posadę jurora w programie „The Voice of Poland”. Jednak wszystko wskazuje na to, że TVP nie zamierza wprowadzać jakichkolwiek zmian i nadal będziemy mogli podziwiać Michała Szpaka w popularnym talent show.

Skład trenerski 11. edycji „The Voice of Poland” pozostaje bez zmian. Program wchodzi w etap, w którym czworo uczestników z drużyny każdego trenera będzie walczyło o tytuł Najlepszego Głosu w Polsce. W najbliższą sobotę zobaczymy etap Nokaut, po którym poznamy wszystkich finalistów muzycznego talent show – czytamy w komunikacie TVP przesłanym Plejadzie. 

Myślicie, że w kolejnej edycji show zobaczymy Michała Szpaka?

▸ Przeczytaj również: Agnieszka Wiechnik wspiera Strajk Kobiet. Posłuchaj singla „Siła Kobiet”

Michał Szpak śpiewa o marzycielce
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone
Michał Szpak: Przed koncertem wyrzucam wszystkich z garderoby i to jest czas tylko dla mnie
fot. instagram.com/michal_szpakofficial
Michał Szpak zdradza szczegóły o finale The Voice of Poland! (WIDEO)
fot. Waldemar Kompała / Jan Bogacz / TVP
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie
REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA