Paula Roma – nowy singiel „Kreski” z mocnym przesłaniem!

Paula Roma – nowy singiel „Kreski” z mocnym przesłaniem!
fot. materiały prasowe

Paula Roma w czerwcu zadebiutowała singlem „Niedopowiedzenia” i została okrzyknięta „nową nadzieją polskiej sceny muzycznej”. Klip w serwisie YouTube obejrzało już blisko pół miliona użytkowników, a piosenka do dziś grana jest przez ogólnopolskie stacje radiowe.

Dzisiaj Paula Roma dzieli się z nami drugim singlem „Kreski”, wyprodukowanym z cenionym producentem Jurkiem Zagórskim. Utwór opowiada historię kobiety, która zauroczona nęcącą aglomeracją miejską, zostawia za sobą wielkie uczucie i postanawia zrobić krok w kierunku kariery. Przyciągnięta grawitacją miasta, zauważa jednak nadmierny konsumpcjonizm, jałowość pędu życia oraz wszechobecny materializm. Utwór jest apelem artystki o odnalezienie równowagi i własnej przestrzeni, czyli współczesnych wyzwań egzystencji.

▸ Zobacz także: Wygląda obłędnie! Honorata Skarbek zachwyca w nowym teledysku

„Kreski” – apel do zatraconych w pędzie wielkomiejskości

Modły zaklęte w pytaniu…

„Jak modlitwa wielu z Was
o zdobny pierścień w dłoni złotem mieniący,
tak w eterze wielkich zmian
co Nam Panie dasz?
Pytam głosem łamiącym”

Przytoczony fragment utworu to zarazem pytanie, na które każdy musi znaleźć sam odpowiedź: Ile jest warta pogoń za dobrami materialnymi, które stają się dla wielu głównym celem życia? Uniwersalna refleksja, którą dostrzegamy szczególnie w dobie nieoczekiwanych zdarzeń – a tych 2020 nam nie szczędzi.

„Kreski” to także metafora linii, którą oddzielamy od przyszłości przeszłość, w tym złowrogie spojrzenia, o których chcielibyśmy zapomnieć.

Przesłanie utworu staje się pełniejsze, kiedy w teledysku oglądamy sceny, ukazujące artystkę w codziennej abstrakcji miasta. Zanurzeni w rutynie dnia wtapiamy się w powszedniość, przez co mimowolnie wpadamy w utarte schematy. Za koncept i produkcję teledysku odpowiedzialna jest Agencja Kreatywna SweetJesus!

▸ Przeczytaj również: Antek Królikowski: Najłatwiej jest zrezygnować, gdy na drodze pojawiają się trudności, ale…

Zobaczcie i posłuchajcie sami:

Kreski
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie