Rok 2015 pochodzący z Columbus w stanie Ohio Tyler Joseph i Josh Dun, tworzący duet Twenty One Pilots, będą wspominać miło.

Młodzi Amerykanie doczekali się płyty numer jeden na “Billboardzie”, którą został ich czwarty studyjny album “Blurryface”. Zaś na początku tego roku triumfy święci promująca go singlowa piosenka “Stressed Out”.

Stylistycznie zawieszona gdzieś pomiędzy indie popem a indie rockiem oraz doprawiona hip-hopem piosenka “Stressed Out” została zilustrowana zabawnym wideoklipem, który do tej pory obejrzało na YouTubie ponad 100 mln internautów.

Utwór “Stressed Out” świetnie radzi sobie na listach przebojów, w notowaniach najchętniej prezentowanych piosenek w amerykańskich stacjach radiowych, jak również w serwisach streamingowych.

W USA na liście najchętniej prezentowanych piosenek w radiu (US TOP 40 Radio) kompozycja zajmuje obecnie miejsce drugie, szczyty okupuje również w zestawieniu “Modern”. Utwór okupuje także topowe miejsca w notowaniu serwisu iTunes oraz w zestawieniu aplikacji Shazam. Singel w USA i Kanadzie jest już platynowy.

Piosenka “Stressed Out” właśnie pojawiła się na European Airplay Top 200, czyli na liście piosenek najchętniej odtwarzanych w europejskich rozgłośniach radiowych i bardzo szybko pnie się w górę.

Płyta “Blurryface” to 14 piosenek, w których indie rock wzbogacony jest o hip-hop, punk, popowe melodie i wspaniałe ilustracyjne dźwiękowe pejzaże.

Produkcja to dzieło czterech panów, Ricky’ego Reeda (m.in. Jason Derulo), Mike’a Elizondo (m.in. Mastodon, Regina Spektor, Tegan And Sara, Avenged Sevenfold), Mike’a Crosseya (m.in. Foals) i Tima Andersona.

ZOBACZ TELEDYSK
TWENTY ONE PILOTS – STRESSED OUT

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!