Jakub Skorupa: „Wypowiedzenie z korpo” napisał wierszem, żeby robić muzykę

Jakub Skorupa: „Wypowiedzenie z korpo” napisał wierszem, żeby robić muzykę
fot. instagram.com/jakubskorupaa

Jakub Skorupa został muzyczną nadzieję 2021 roku po wydaniu zaledwie jednego utworu zatytułowanego „Pociągi towarowe”. 

Jakub Skorupa to debiutujący artysta na rynku, który niedawno zajął trzecie miejsce w tegorocznej edycji plebiscytu „Sanki” Gazety Wyborczej. Teraz prezentuje drugi singiel o wymownym tytule „Wypowiedzenie z korpo”.

▸ Przypominamy: Rita Ora w samym ręczniku! Gwiazda urządziła sobie sesję zdjęciową w łazience…

Po świetnie przyjętych „Pociągach towarowych”, które uplasowały go w ścisłym gronie najciekawszych nowych artystów na polskim rynku muzycznym, postanowił wydać kolejny singiel. „Wypowiedzenie z korpo”, może być utworem bliskim nie tylko pracownikom korporacji.

Chociaż w przypadku Skorupy praca w korpo stała się bodźcem do ponownego tworzenia muzyki. Efektem wewnętrznej podróży i odpowiedzi na pytanie, co w życiu jest najważniejsze było nie tylko porzucenie pracy w wielkiej korporacji. Ta akustyczna melancholijna ballada jest tego najlepszym dowodem.

Drugi singiel został pozytywnie przyjęty przez słuchaczy, którzy nie szczędzą ciepłych słów w sekcji komentarzy na platformie YouTube: „Super piosenka, tak trzymaj”, „Radośniej bije serce, gdy odbiera takie herce!”, „Baaaardzo dobre!”, „Ekstra” – pisali internauci.

A co sądzą osoby z branży artystycznej?

Kolejna melancholijna opowieść Jakuba Skorupy. Oszczędnie w ekspresji i warstwie muzycznej, bo tutaj uwaga skupia się na tekście – NOVIKA

Ta piosenka wytrąca argumenty z ręki tym, którzy lubią ponarzekać, że „brakuje piosenek z dobrym tekstem po polsku”. Lirycznie jest tu bardzo dobrze – sprawnie i przede wszystkim o czymś. W tym przypadku o niemal pokoleniowym (co dla piosenki ważne) zjawisku zmęczenia (co naturalne i zrozumiałe) pracą w korpo. Fajnie też poobserwować, jak ewoluuje rapowa narracja. Melodeklamacje Kuby są rasowe i nienachalne, a muzyka przywołuje skojarzenia choćby ze znakomitym Ghostpoet, choć tu to bardziej liryczne pokrewieństwo niż inspiracja – Michał Wiraszko, Muchy.

„Ballada wagonowa” Z muzyką Jakuba Skorupy jest jak z patrzeniem na świat przez okno pociągu. Mijają cię obrazy, a każdy z nich ma w sobie to coś, co sprawia że zaintrygowany odwracasz głowę – Urszula Kaczyńska, Czwórka, Polskie Radio.

▸ Zobacz: Bebe Rexha TOPLESS! Tak nominowana do Grammy, światowa gwiazda promuje drugą płytę

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie przegap żadnej kolejnej plotki ze świata show-biznesu! Obserwuj nas na swoim smartfonie w aplikacji Google News!