Adele powraca na rynek muzyczny z trzecim solowym krążkiem. Więcej szczegółów na temat nowej płyty Adele 2015 już teraz na MUZOTAKT.pl

Wg. amerykańskiego magazynu ‘Rolling Stone” dowiadujemy się, że nowy album Adele będzie nosić tytuł “25” i ukaże się pod koniec listopada br.

Przypomnijmy, że Adele, właśc. Adele Laurie Blue Adkins urodziła sie 5 maja w 1988 roku w Londynie.

Jednym z decydujących w jej życiu momentów był występ Pink w Brixton Academy:

To była piosenka “Missundaztood”, więc miałam jakieś 13 albo 14 lat. Nigdy nie słyszałam w pomieszczeniu kogoś, kto tak śpiewa. Pamiętam to uczucie, jakbym była w tunelu aerodynamicznym, jej głos po prostu mnie uderzył. To było niesamowite” – wyznaje Adele.

W maju 2006 roku ukończyła szkołę BRIT School for Performing Arts & Technology w Croydon, gdzie była koleżanką z ławki takich piosenkarek jak Leona Lewis czy Jessie J.

Debiutancki album artystka wydała w wieku 19 lat, zatytułowała go właśnie „19”. Album został wydany 28 stycznia 2008 roku, tydzień po singlu “Chasing Pavements”. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu brytyjskiego notowania przebojow ‘UK Albums Top 70’.

3 grudnia 2008 roku album został nominowany do czterech nagród Grammy 2009:

  • Najlepszy Nowy Artysta,
  • Płyta Roku,
  • Piosenka Roku (dla Chasing Pavements)
  • Najlepsze Żeńskie Popowe Wykonanie Wokalne (dla Chasing Pavements).

Adele wygrała w dwóch kategoriach: Najlepszy Nowy Artysta i Najlepsze Żeńskie Popowe Wykonanie Wokalne (dlaChasing Pavements).

“21” – drugi album studyjny brytyjskiej piosenkarki Adele został wydany 24 stycznia 2011 roku. Tytuł albumu, podobnie jak debiutancki album “19”, nawiązuje do wieku artystki w trakcie jego powstawania. W 2012 roku album zdobył dwie nagrody Grammy w kategoriach “Album of the Year” oraz “Best Pop Vocal Album”.

Ponadto Narodowa Akademia Sztuki i Techniki Rejestracji czterokrotnie uhonorowała dwa single pochodzące z albumu: “Rolling in the Deep” w kategoriach “Record Of The Year”, “Song Of The Year” i “Best Short Form Music Video”, a także “Someone Like You” w kategorii “Best Pop Solo Performance”.

Album otrzymał także nagrodę “BRIT Awards 2012” w kategorii ‘Album roku’, natomiast Adele otrzymała nagrodę w kategorii “Najlepsza artystka”.

Płyta na całym świecie sprzedała się w nakładzie ponad 30 mln egz.

ZOBACZ HIT
ADELE – ROLLING IN THE DEPP

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!