The Residents i Marek Biliński na festiwalu Soundedit w Łodzi

The Residents i Marek Biliński na Soundedit
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

The Residents i Marek Biliński będą gwiazdami 9. Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit. Koncerty obędą się w sobotę, 28 października w klubie Wytwórnia w Łodzi.

The Residents to ikona w świecie muzyki eksperymentalnej. Mają na koncie przełomowe prace w dziedzinie elektroniki, trance’u, punku czy industrialu. Zespół jest jedną z największych tajemnic w świecie muzyki.

W ciągu całej kariery członkowie grupy The Residents ani razu nie zdradzili swojej prawdziwej tożsamości.

Na scenie oraz podczas sesji zdjęciowych artyści zawsze są ubrani w kostiumy, zaś za wywiady i promowanie formacji odpowiedzialne jest The Cryptic Corporation.

Zadaniem The Cryptic Corporation jest również odwracanie uwagi od wskazówek prowadzących do rozwiązania zagadki tożsamości artystów tworzących amerykański zespół. Pojawiały się teorie, że The Residents to tak naprawdę formacja złożona z muzyków The Beatles lub Aerosmith.

Przed tajemniczym koncertem na scenie pojawi się jeden z najbardziej znanych polskich kompozytorów, pionier muzyki elektronicznej w Polsce – Marek Biliński.

Instrumentalista wykorzystujący najnowsze oraz klasyczne elektroniczne instrumenty klawiszowe. Kompozycje artysty wywodzą się z najlepszych standardów muzyki klasycznej i romantycznej. Jego talent, wiedza, wyobraźnia łączą tradycję z wizją współczesnych dźwięków świata.

Podczas uroczystej gali artysta odbierze nagrodę Człowieka ze Złotym Uchem za “pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”.

The Residents i Marek Biliński – Soundedit 2017!

Bilety na sobotni koncert Marka Bilińskiego i The Residents kosztują 115 zł. Bilety w sprzedaży: bilety24.pl, ticketpro.pl oraz w kasie klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, [email protected]).

Soundedit to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim spotkania, warsztaty i prelekcje wybitnych gości. Jak co roku do Łodzi przyjadą producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych płyt, singli i nagrań.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w dniach 26-29 października 2017.


Przeczytaj również: Eska Music Awards 2017: Ofenbach i Alma wystąpią w Szczecinie

POSŁUCHAJ THE RESIDENTS
W UTWORZE – MAN’S WORLD

POSŁUCHAJ UTWORU
MAREK BILIŃSKI – CHILD OF THE SUN

R E K L A M A » zespoły weselne