MUZOTAKTImprezy, KoncertyKoncertyBilety na koncerty: Nie daj się oszukać!

Bilety na koncerty: Nie daj się oszukać!
B

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

W ramach kampanii „Nie daj się oszukać!” pragniemy raz jeszcze zaapelować o kupowanie biletów jedynie w autoryzowanych źródłach sprzedaży, o których przy każdym koncercie informuje organizator. Bilety na koncerty można kupić między innymi na Eventim.pl

Coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, w których grono fanów zostaje oszukanych przez osoby odsprzedające bilety na koncerty nieważne/nieuprawniające do wejścia na teren imprezy przez portale ogłoszeniowe, aukcyjne oraz poprzez serwisy społecznościowe.

Najczęściej bilety te są dużo droższe niż bilety sprzedawane w autoryzowanych punktach, ceny sięgają nawet czterokrotności prawdziwej ceny biletu!

REKLAMA

Dodatkowo ani portal (najczęściej zarejestrowany w innym kraju) ani wystawca biletów nie poczuwa się do odpowiedzialności względem kupującego. Regulaminy w/w portali nie gwarantują Państwu prawidłowości transakcji, zapewnienia uczestniczenia w imprezie na podstawie tak nabytych biletów czy też rekompensat za bilety nieważne/nieuprawniające do wzięcia udziału w imprezie.

Prosimy pamiętać także, że odsprzedaż biletów po cenie wyższej, jest niezgodna z prawem i podlega karze na mocy art. 133 Kodeksu Wykroczeń:

Materiały promocyjne partnera

Art. 133. Kodeksu Wykroczeń § 1. Kto nabywa w celu odprzedaży z zyskiem bilety wstępu na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe albo kto bilety takie sprzedaje z zyskiem, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. § 2. Usiłowanie oraz podżeganie i pomocnictwo są karalne.

Bilety na koncerty IMIENNE:

Pragniemy także zwrócić szczególną uwagę na koncerty, na których obowiązują bilety imienne. Zgodnie z regulaminem ważność każdego takiego biletu (tj. możliwość wzięcia udziału w imprezie na jego podstawie) zostanie zweryfikowana poprzez sprawdzenie zgodności danych osobowych na bilecie, z dokumentem potwierdzającym tożsamość. W przypadku gdy te dane nie będą się zgadzać, posiadacz biletu nie będzie uprawniony do wejścia na koncert. Już dziś sprawdź gdzie kupiłeś swój bilet imienny i czy Twoje dane są zgodne z danymi na bilecie!

Niemożliwa jest również sprzedaż takich biletów. Jeśli sprzedasz/oddasz swój bilet innej osobie, to jej dane nie będą na nim umieszczone i ta osoba nie będzie mogła wejść na podstawie takiego biletu na koncert. Naraża Cię to na ewentualne roszczenia ze strony tej osoby.

Nabywając bilet od Eventim – poprzez stronę www, aplikacje mobilne lub autoryzowany punkt sprzedaży – zawierasz umowę z rzetelnym i sprawdzonym partnerem, do którego zawsze możesz zgłosić się z kwestiami  dotyczącymi biletu. W przypadku biletów zakupionych z „drugiej ręki” stroną umowy jest inny sprzedawca – osoba prywatna lub portal ogłoszeniowy i to on odpowiada za ważność biletu.

DOBRE PRAKTYKI – jak kupować bilety na koncerty:

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje bilety są oryginalne, ważne i że nie będzie żadnego problemu z wejściem na wymarzony koncert to:

1. Kupuj bilety jedynie w autoryzowanych źródłach i w sprzedaży bezpośredniej (takich jak www.eventim.pl, aplikacje mobilne Eventim PL i autoryzowane punkty sprzedaży, których listę znajdziesz na na stronie www.eventim.pl).

2. Czytaj regulamin zakupu oraz regulamin uczestnictwa w imprezie przed zakupem biletów.

3. Nigdy nie kupuj biletów na nieautoryzowanych portalach ogłoszeniowych, na portalach społecznościowych i od osób prywatnych po zawyżonej cenie.

4. Nie publikuj zdjęć z swoich biletów z KODEM KRESKOWYM na portalach społecznościowych czy w social mediach – Twoje zdjęcia mogą być wykorzystane przez nieuczciwe osoby w celu sprzedaży tych biletów w serwisach ogłoszeniowych.

▸ Przeczytaj również: Rihanna wyda dwa nowe albumy – jeden popowy, drugi w rytmie reggae

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA