MUZOTAKTDebiutyDebiutanciAlex L: Nowy producent muzyki elektronicznej, związany z twórczością Avicii’ego

Alex L: Nowy producent muzyki elektronicznej, związany z twórczością Avicii’ego
A

Nieustannie eksperymentuje z syntezatorami, basami, a także z szerokim instrumentarium.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

W poszukiwaniu elektronicznego brzmienia towarzyszył mu światowej klasy producent i przyjaciel Avicii’ego, Austin Leeds – ALEX L to kompozytor i producent muzyczny polsko-szwajcarskiego pochodzenia, który zaskakuje swoim oryginalnym stylem muzyki z gatunku EDM (Electronic Dance Music). 

Artysta ma na swoim koncie takie utwory jak „Symbol”, „Need You” oraz „Push Me Badly” i porusza się w obszarze muzyki tanecznej, łączącej w sobie lekkość współczesnego popu.

REKLAMA

▸ Przeczytaj również: Marta Gałuszewska powraca z utworem „Givin’ You Up”

W swojej pracy czerpie inspirację z nurtu eurodance lat 90. oraz z twórczości takich artystów jak: Avicii,  David Guetta, Martin Garrix, Calvin Harris, Robin Schulz i Kygo.

Materiały promocyjne partnera

Dopracowane brzmienie, szlifowane pod batutą dyrygenta prof. Jana Dudkiewicza oraz prof. Urszuli Tarnowskiej ALEX L miksuje z breakdown’ami i euforycznym brzmieniem DROP-ów.

Polecamy Wam posłuchać utwór Alexa L Blowing in the Wind (feat. Jessica Jolia), który przenosi nas do klimatu letnich festiwali, doskonale oddaje energię muzyki klubowej i zdecydowanie ma szansę stać się parkietowym przebojem.

Za mastering utworu odpowiadał Luca Pretolesi z DMI Studio w Las Vegas, a w nagraniach i konsultacjach wzięli udział przyjaciel Avicii’ego – Austin LeedsJulian SpiroAnna YarbroughCezary Magiera oraz Marek Walaszek.

Dzięki współpracy z takimi artystami jak – Austin Leeds, Luca Pretolesi, czy Lindsay Willinger, konsekwentnie rozwija swój talent, wyróżniając się na tle debiutujących muzyków sceny EDM.

▸ Przeczytaj również: Ariana Grande jest niebezpieczną kobietą (zwiastun nowego dokumentu)

ALEX L – Aleksander Stanisław Łabendziński – polsko-szwajcarski producent i kompozytor muzyki elektronicznej, DJ związany z polską i międzynarodową sceną EDM (Electronic Dance Music). W swojej pracy łączy elementy współczesnego, melodyjnego popu z rytmicznym i szybkim brzmieniem tanecznej muzyki klubowej, czerpiącej z nurtu eurodance lat 90, house czy electro.

Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy premiery teledysku, żadnej informacji ze świata gwiazd muzyki? Dołącz do nas na Facebooku Instagramie

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA