The Voice of Poland: Pamiętacie wszystkich trenerów?

The Voice of Poland: Pamiętacie wszystkich trenerów?
fot. Waldemar Kompała / TVP

W trakcie wszystkich dziesięciu edycji „The Voice of Poland” na obrotowych fotelach zasiadało aż 17 trenerów! Pamiętacie ich wszystkich? 

Już w sobotę o 20:05 w TVP2 kolejny odcinek „The Voice of Poland”. Margaret, Kamil Bednarek, Michał Szpak oraz Tomson i Baron z zespołu Afromental, będą walczyli o wokalne talenty, które dołączą do ich drużyn. Z okazji emisji dziesiątej, jubileuszowej edycji muzycznego show, postanowiliśmy przypomnieć wam wszystkich trenerów, którzy na przestrzeni ostatnich ośmiu lat zasiadali na obrotowych fotelach ”The Voice”. 

Kto ma na koncie najwięcej zwycięstw? Kto najdłużej ocenia uczestników w „The Voice of Poland”? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie poniżej na MUZOTAKT.pl. 

▸ Przeczytaj również: Roksana Węgiel zaśpiewała hit Queen. Internauci oburzeni! (WIDEO)

Kayah 

Pierwsza polska edycja „The Voice of Poland” wystartowała 3 września 2011 roku. Na czerwonym fotelu zasiadła Kayah, która szybko zyskała miano najbardziej charyzmatycznej trenerki muzycznego show. W jej drużynie był m.in. Mateusz Krauwurst. Kayah nie zagrzała miejsca na długo, bo w roli trenerki mogliśmy ją oglądać tylko raz. Później wokalistka kilkakrotnie występowała na scenie „The Voice of Poland” w roli gościa muzycznego.

Ania Dąbrowska 

Obok Kayah mogliśmy oglądać Anię Dąbrowską. Uczestnik z jej drużyny – Piotr Nasielski, zajął wówczas trzecie miejsce w wielkim finale. Wokalistka, podobnie jak Kayah, swoją przygodę trenerską zakończyła na jednej edycji muzycznego show. 

Adam „Nergal” Darski 

Obecność lidera zespołu Behemoth w muzycznym show była największym zaskoczeniem. Uchodzący za kontrowersyjnego muzyka Nergal, stworzył bardzo silną drużynę a w efekcie jeden z jego podopiecznych – Damian Ukeje, wygrał pierwszą polską edycję „The Voice” i zdobył pierwszy w historii tytuł Najlepszego Głosu w Polsce. 

Andrzej Piaseczny 

Czwarty trener pierwszej edycji „The Voice of Poland”. Podczas Przesłuchań w Ciemno – pierwszego etapu programu, do jego drużyny dołączyli Antek Smykiewicz i Rafał Brzozowski, którzy dziś mają na koncie wiele sukcesów. Andrzej Piaseczny bardzo polubił wygodny, czerwony fotel i wystąpił łącznie w czterech edycjach – wspomnianej pierwszej oraz szóstej, siódmej i ósmej. Wokalista może pochwalić się także zwycięstwem swojego podopiecznego. Siódmą odsłonę muzycznego show wygrał Mateusz Grędziński. W grudniu Andrzeja Piasecznego ponownie zobaczymy w roli trenera. Tym razem w pierwszej polskiej edycji „The Voice Senior”, która emitowana będzie od 7 grudnia w TVP2. 

Justyna Steczkowska

Wokalistka zasiadała na trenerskim fotelu trzykrotnie – w drugiej, czwartej i piątej edycji. Ostatnią wspomnianą wygrała uczestniczka z drużyny Justyny – Aleksandra Nizio. Pod jej trenerskim okiem swoje muzyczne kariery rozpoczynali Michał Sobierajski (zajął trzecie miejsce w drugiej edycji), wokalistka i aktorka znana m.in. z dwójkowego serialu „Barwy Szczęścia” – Katarzyna Sawczuk (zajęła trzecie miejsce w czwartej edycji muzycznego show).

Patrycja Markowska

Dwukrotna trenerka „The Voice of Poland”. Mogliśmy ją oglądać w drugiej i dziewiątej edycji muzycznego programu TVP2. W drugiej edycji, w drużynie Patrycji, wokalny kunszt szlifowała m.in. Natalia Nykiel, która zajęła czwarte miejsce w finale „The Voice of Poland”, co otworzyło jej drzwi do wielkiej kariery. Podopieczny Patrycji z dziewiątej edycji – Marcin Sójka, zwyciężył program i dołączył do grona posiadaczy tytułu Najlepszego Głosu w Polsce. 

Marek Piekarczyk 

Czterokrotny trener „The Voice of Poland”. Marek wystąpił w drugiej, trzeciej, czwartej i piątej edycji programu. Jego podopieczna z drugiej edycji – Natalia Sikora, okazała się bezkonkurencyjna i to ona zdobyła tytuł Najlepszego Głosu w Polsce. Już w grudniu Marek Piekarczyk pojawi się w roli trenera w programie „The Voice Senior”, który będzie można oglądać na antenie TVP2. 

Edyta Górniak 

Mogliśmy ją oglądać trzykrotnie w roli trenerki w „The Voice of Poland”. Piosenkarka wystąpiła w trzeciej, piątej i szóstej edycji programu. Niestety, żadnemu z jej uczestników nie udało się wygrać muzycznego show. Zupełnie inaczej historia przedstawia się w „The Voice Kids”. Edyta Górniak była trenerką pierwszej edycji. Program wygrała wówczas jej podopieczna Roksana Węgiel, która obecnie jest najjaśniej świecącą gwiazdą młodego pokolenia. 

Maria Sadowska 

Najdłużej zasiadająca trenerka polskiej edycji „The Voice”, która jednocześnie ma na koncie najwięcej zwycięstw. Artystka była trenerką w aż pięciu edycjach programu (trzecia, czwarta, szósta, siódma i ósma) i wygrała aż trzy z nich! Z podopiecznych Marii Sadowskiej tytuł Najlepszego Głosu w Polsce zdobyli Mateusz Ziółko (trzecia edycja), Juan Carlos Cano (czwarta edycja) i Krzysztof Iwaneczko (szósta edycja). 

Natalia Kukulska 

Mogliśmy ją oglądać w roli trenerki w siódmej edycji muzycznego show. Mimo, że żaden z jej podopiecznych nie wygrał programu, Natalia może mieć powody do dumy. W jej drużynie była Anna Karwan, która wówczas zajęła trzecie miejsce, ale dziś jest jedną z najpopularniejszych wokalistek w Polsce. 

Grzegorz Hyży 

Po raz pierwszy, i jak na razie jedyny, wystąpił w dziewiątej edycji „The Voice of Poland”. W wielkim finale podopieczna Grzegorza – Ania Deko, zajęła trzecie miejsce. 

Piotr Cugowski 

Do grona trenerów „The Voice of Poland” również dołączył w dziewiątej edycji. Z drużyny Piotra do finału doszedł Maksymilian Kwapień, który zajął wówczas czwarte miejsce. 

Tomson i Baron z zespołu Afromental 

Weterani muzycznego show. Trenerzy dziesiątej, jubileuszowej edycji programu byli obecni we wcześniejszych siedmiu – drugiej, trzeciej, czwartej, piątej, szóstej, siódmej i ósmej. Dotychczas nie udało im się wygrać żadnej edycji „The Voice of Poland”. Jednak to właśnie w ich ekipie, w drugiej edycji programu, pierwsze sceniczne kroki stawiał Mateusz Grędziński, który ponownie wystąpił w siódmej edycji show i wygrał ją jako podopieczny Andrzeja Piasecznego. Warto dodać, że Tomsona i Barona będziemy mogli też oglądać po raz trzeci w „The Voice Kids”, który będzie emitowany w TVP2 od stycznia.

Michał Szpak 

W roli trenera zadebiutował w ósmej edycji „The Voice of Poland”, którą wygrała jego podopieczna Marta Gałuszewska. Michał był również trenerem w dziewiątej edycji. Bez wątpienia Szpak jest jednym z najbardziej barwnych trenerów wszystkich edycji „The Voice of Poland”. 

Margaret 

W roli trenerki zadebiutowała 7 września 2019 roku. Jak sama mówi, propozycję udziału w programie dostawała wielokrotnie, ale dopiero teraz zdecydowała się zostać trenerem programu. Już kilkakrotnie otrzymywałam od producentów „The Voice of Poland” propozycję dołączenia do składu trenerskiego, ale nie czułam wtedy, że to odpowiedni moment. Teraz, po wydaniu czwartego longplaya pt. „Gaja Hornby”, zdobyłam wystarczająco dużo doświadczenia i wiedzy, aby podzielić się nimi z uczestnikami. Poza tym od jakiegoś czasu kiełkuje we mnie marzenie, żeby pomagać młodym artystom w początkach ich kariery od strony producenckiej. „The Voice” jest wylęgarnią prawdziwych talentów więc wierzę, że marzenia spełnią się po dwóch stronach, zarówno uczestników, jak i trenerów – zdradziła jakiś czas temu Margaret. 

Kamil Bednarek 

Kolejny debiutant obecnie emitowanej edycji muzycznego show TVP2. Bez wątpienia najlepszy polski wokalista reggae i najbardziej roześmiany trener w historii programu. Kamil Bednarek, podobnie jak uczestnicy „The Voice”, zaczynał muzyczną karierę od udziału w programie talent-show. Dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów w Polsce.  

▸ Przeczytaj również: Selena Gomez ma nowego chłopaka?! Jest nim Niall Horan?! (FOTO)

https://www.instagram.com/p/B3gwW8tHWaa/
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie