Charlie Puth wydał debiutancki album!

Współkomponowaną przez niego piosenkę “See You Again” z filmu “Szybcy i wściekli 7”, pokochał cały świat i stała się ona wielkim przebojem.

Do sklepów właśnie trafiła debiutancka płyta Charliego Putha, “Nine Track Mind”. Pierwszym singlem była nagrana w duecie z Meghan Trainor piosenka “Marvin Gaye”, która stała się hitem i uzyskała w USA status platynowego singla (podobnie również w Wielkiej Brytanii). Videoklip do tej piosenki obejrzano ponad 220 milionów razy! Kolejną promującą materiał kompozycją była “One Call Away”,którą Amerykanin nagrał w studiu w kilku wersjach. Utwór właśnie pnie się w górę na singlowych listach.

Oprócz wspomnianej Meghan Trainor gościnnie na albumie “Nine Track Mind” pojawiają się słynna piosenkarka, aktorka i celebrytka Selena Gomez (w “We Don’t Talk Anymore”) oraz młody amerykański piosenkarz i kompozytor Shy Carter (w “As You Are”).

Przypomnijmy, że wspomniany numer “See You Again” aż 12 tygodni okupował szczyt listy “Billboardu”. W sumie piosenka zameldowała się na pierwszym miejscu podsumowań w aż 90 krajach, a wideoklip do niej obejrzano ponad miliard razy, a w Polsce singiel osiągnął status diamentowego!

Warto pamiętać, że Charlie Puth to absolwent prestiżowej szkoły Berklee College Of Music. Będąc nastolatkiem uczył się muzyki klasycznej i jazzu w Manhattan School Of Music w nowojorskim Harlemie. W tym okresie zaczął publikować piosenki na YouTubie. A potem…

Potem słynna prezenterka telewizyjna Ellen DeGeneres zaprosiła Charliego do programu po tym, jak usłyszała jego przeróbkę “Someone Like You” Adele. Po tym liczba wielbicieli talentu Putha zaczęła gwałtownie rosnąć.

Mimo młodego wieku Charlie jest twórcą rozpoznawalnym, który dokładnie wie, czego chce. A chce na bazie ukochanego popu tworzyć piosenki, zahaczające o hip-hop, soul, jazz. Zaś talentu Charliego pożądają starsi i bardziej doświadczeni koledzy. Do tej pory z jego usług skorzystali chociażby Jason Derulo, Trey Songz, zaś niebawem skorzysta Fergie.

ZOBACZ TELEDYSK
CHARLIE PUTH – ONE CALL AWAY

ZOBACZ TELEDYSK
CHARLIE PUTH – MARVIN GAYE

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!