Celine Dion powraca z niespodzianką dla fanów

Gratka dla fanów kanadyjskiej artystki.

Celine Dion powraca z niespodzianką dla fanów
fot. instagram.com/celinedion

„Encore un soir” to francuskojęzyczny album Celine Dion, który zostaje wydany na podwójnym winylu.

Jest to pierwsza płyta Celine Dion, która miała swoją premierę po śmierci jej męża i menadżera- René Angélil. To właśnie dlatego artystka była bardziej zaangażowana w powstawanie swojego nowego materiału niż kiedykolwiek wcześniej, starając się przy tym skupić na tematach opowiadających o pozytywnej stronie życia.

Utwór promujący całą płytę o tym samym tytule został napisany przez legendarnego Jean-Jacques Goldmana, który współpracował z Celine Dion po 12 latach przerwy. Pozostałe utwory na płycie, to m.in. pierwsza kompozycja, jaką napisali dla niej Francis Cabrel oraz Serge Lama. Na albumie znalazła się również piosenka, którą artystka otrzymała w prezencie od swojego długoletniego przyjaciela – Jacquesa Veneruso.  

▸ Zobacz: Brielle Biermann pozuje w bikini z boa dusicielem. Gwiazda wprawiła fanów w osłupienie

Celine Dion powraca

Po wielu latach Celine Dion miała okazję współpracować z Grand Corps Malade, wcześniej ich drogi skrzyżowały się podczas nagrywania albumu „Sans Attendre”. Przy pracy nad „Encore un soir” kanadyjska piosenkarka postawiła na zupełnie nowe brzmienie, które zaprezentowała przy utworze „Tourner la page”. Został on wyprodukowany przez Zaho, która z kolei udowodniła że potrafi napisać hity łączące w sobie wiele styli muzycznych. Popowego brzmienia na nowym albumie dostarczyli Florent Mothe i Mutine. W sumie stworzyli 4 utwory dla Céline.

Kanadyjskie miasto Quebec zawsze było bliskie sercu Celine Dion, dlatego postanowiła oddać hołd poprzez własną interpretację klasyka „Ordinaire” autorstwa Roberta Charleboisa. Dodatkowo na „Encore un soir” znalazła się specjalna kompozycja „À la plus haute branche”, która została wybrana spośród ponad 4 tysięcy zgłoszeń w konkursie zorganizowanym na oficjalnej stronie artystki.

▸ Przypominamy: Marcelina Zawadzka takich zdjęć jeszcze nie miała! Pokazała za dużo?!

Tracklista:

LP 1
Strona A

 1. Plus qu’ailleurs
 2. L’étoile
 3. Ma faille
 4. Encore un soir

 Strona B

 1. Je nous veux
 2. Les yeux au ciel
 3. Si c’était à refaire
 4. Ordinaire

 LP 2
Strona C

 1. Tu sauras
 2. Toutes ces choses
 3. Le bonheur en face
 4. À la plus haute branche

Strona D

 1. À vous
 2. Ma force
 3. Trois heures vingt
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!