20 latka ze statusem super gwiazdy. Czy Aleyna Tilki powtórzy międzynarodowy sukces Duy Lipy i Avy Max?

20 latka ze statusem super gwiazdy. Czy Aleyna Tilki powtórzy międzynarodowy sukces Duy Lipy i Avy Max?
fot. materiały prasowe

Aleyna Tilki to urodzona w Turcji supergwiazda, której profil na Instagramie obserwuje już blisko 3 miliony osób. Artystka zaprezentowała w sieci swój debiutancki międzynarodowy singiel pt. „Retrograde”. Czy okaże się hitem?

Na swoim koncie Aleyna Tilki ma również 1,5 miliarda odsłon na YouTube, ponad 600 tysięcy followersów na Spotify oraz 130 milionów streamów na platformie. To wszystko osiągnęła dzięki wydaniu zaledwie sześciu singli.

20-letnia, genialna, krnąbrna gwiazda popu zaczęła karierę w wieku 14 lat. Swój unikatowy styl tworzy zgrabnie łącząc rozmaite gatunki, a sięgając do swoich korzeni realizuje swą artystyczną wizję. 

▸ Zobacz: Brielle Biermann pozuje w bikini z boa dusicielem. Gwiazda wprawiła fanów w osłupienie

Aleyna Tilki debiutuje!

Dziś Aleyna Tilki wydaje swój anglojęzyczny debiut. Singiel “Retrograde” to mroczny, zmysłowy elektroniczny utwór o rozpadzie związku. Ta hipnotyzująca opowieść o odrzuceniu, zachęca fanów refrenem “Nie cofam się, nie patrzę wstecz”.

Piosenkę napisali Dua LipaSarah Hudson Coffee, a skomponowali DiploKing Henry oraz JrBlendr. Za produkcję odpowiada King Henry, miksem i masteringiem zajął się natomiast Luca Pretolesi. W nagraniu słychać chwytliwe dźwięki bağlamy (tradycyjnego tureckiego instrumentu strunowego), na której zagrał King Henry. Pod okiem trenerki śpiewu Lorny BlackwoodAleyna po raz kolejny udowodniła, że pomimo młodego wieku jest już artystką dojrzałą, gotową na podbój międzynarodowych rynków. 

Teledysk do utworu “Retrograde” został wyreżyserowany przez samą Aleynę i jest osadzony w futurystycznym stylu. W klipie artystka ucieka przed toksycznym związkiem i jednocześnie pokazuje swoją bezkompromisową naturę.

Jak Wam się podoba propozycja Aleyny Tilki?

▸ Przypominamy: Marcelina Zawadzka takich zdjęć jeszcze nie miała! Pokazała za dużo?!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!