MUZOTAKTNEWSYMuzykaOlivia Rodrigo ogłosiła w końcu szczegóły. Fani czekali na TEN znak!

Olivia Rodrigo ogłosiła w końcu szczegóły. Fani czekali na TEN znak!
O

REKLAMA
REKLAMA

Olivia Rodrigo, autorka hitów „drivers license” i „deja vu”, ogłosiła tytuł, tracklistę i datę premiery debiutanckiej płyty „Sour”. Na swoich mediach społecznościowych zaprezentowała też okładkę wydawnictwa.

Olivia Rodrigo za kilka tygodni wyda swój pierwszy album. Na wydawnictwo trafi 11 utworów, w tym przełomowy w karierze Olivii „drivers license”. Utwór zadebiutował na szczycie Billboard Hot 100 i nie schodził z pierwszej pozycji przez osiem tygodni. W Stanach ma status podwójnej platyny, a w Polsce – platyny.

Klip do utworu zgromadził ponad 170 mln wyświetleń. W serwisach cyfrowych „drivers license” zgromadziło ponad 107 mln w pierwszym tygodniu po premierze, a w samych Stanach – 62 mln, co jest drugim najlepszym wynikiem w USA wszech czasów.

REKLAMA

▸ Zobacz: Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia…

„drivers license” okupowało listy najpopularniejszych utworów na Spotify przez wiele tygodni, także w Polsce. Singiel pobił rekord dziennych streamów dla piosenki nieświątecznej (12 stycznia 2020), miał także najlepszy debiut w streamingu w pierwszym tygodniu w historii Spotify. Utwór pobił rekordy także w Global Amazon Music jeśli chodzi o liczbę streamów, streamów na żądanie oraz liczbę dziennych próśb do Alexy o zagranie utworu.

„drivers license” spędziło osiem tygodni z rzędu na szczycie Billboard Global 200, trafiło też na szczyty list przebojów w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Holandii, Norwegii, Irlandii, Nowej Zelandii i Portugalii. Singiel Olivii Rodrigo jest pierwszym w historii, który jednocześnie był na szczycie Billboard Global 200 i Billboard Global Excl. U.S. przez osiem tygodni.

Drugi singiel Olivii Rodrigo, który także trafi na „Sour” – „deja vu” – zadebiutował w notowaniu Billboard Hot 100 z 17 kwietnia na miejscu 8. Olivia jest więc pierwszą artystką, której dwa pierwsze single trafiły do top 10 zestawienia.

„Sour” trafi do sprzedaży 21 maja, czyli dokładnie tydzień po światowej premierze drugiego sezonu „The High School Musical: The Musical: The Series” (Disney+), w którym Olivia wciela się w rolę Niny.

Tracklista „Sour” prezentuje się następująco:

1. brutal
2. traitor
3. drivers license
4. 1 step forward, 3 steps back
5. deja vu
6. good 4 u
7. enough for you
8. happier
9. jealousy, jealousy
10. favorite crime
11. hope ur ok

▸ Przypominamy: Gosia Andrzejewicz z pierwszym singlem po programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Olivia Rodrigo w niezwykłej odsłonie. Fani są zachwyceni
fot. materiały prasowe
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA