Paulla składa hołd Krzysztofowi Krawczykowi! Posłuchaj WZRUSZAJĄCEJ piosenki „To co dał nam świat”

Paulla oddała hołd Krzysztofowi Krawczykowi!
fot. materiały prasowe

Wokalistka występująca na scenie jako Paulla przejmująco zinterpretowała jeden z wielkich przebojów króla polskiej piosenki, Krzysztofa Krawczyka. Posłuchaj, jak poradziła sobie piosenkarka z kawałkiem zatytułowanym „To co dał nam świat”.

Paulla postanowiła swój żal wyrazić muzycznie. Wybrała piosenkę, która wzrusza ją najbardziej, czyli „To co dał nam świat”. W hołdzie dla Krzysztofa Krawczyka i jego talentu nagrała ten niezapomniany utwór w akustyczno-symfonicznej aranżacji, podkreślającej emocje, duszę i moc, które kryją się w piosence.

Krzysztof Krawczyk był artystą niezwykłym. Otwartym na wyzwania muzyczne, łączącym pokolenia. Jego odejście wstrząsnęło wszystkimi fanami muzyki, a dla artystów, podziwiających jego wyjątkowy talent, oznaczało koniec pewnej epoki.

▸ Zobacz: Selena Gomez zachwyca olśniewającymi blond włosami w stylu Marilyn Monroe

Paulla oddała hołd Krzysztofowi Krawczykowi!

Teledysk do utworu zastał nagrany w rodzinnym mieście Krzysztofa Krawczyka, Łodzi. Pokazuje klimat tego miasta i ulubione miejsca artysty. „To, co dał nam świat, niespodzianie zabrał los”. Swoją wersją tej piosenki Paulla zatrzymuje na chwilę czas…

Singiel Paulla, Krzysztof Krawczyk „To co dał nam świat” jest już dostępny w serwisach cyfrowych: http://www.soundline.biz/PaullaToCoDalNamSwiat

▸ Przypominamy: Rita Ora ma nowego chłopaka?! Wiemy, kim jest tajemniczy mężczyzna, z którym przyłapano ją w Australii

To co dał nam świat

Kim jest Paulla

PAULLA rozpoczęła swoją działalność muzyczną w 1995, kiedy wygrała konkurs „Talent ’95”, zorganizowany przez „Gazetę Wyborczą” we współpracy z Urszulą Sipińską i Jerzym Konradem. Rok później zajęła drugie miejsce w programie Zbigniewa Górnego, „Śpiewać każdy może”. W 1999 zajęła drugie miejsce na Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu. Następnie została zaproszona przez Elżbietę Skrętkowską do programu TVP2 „Szansa na sukces”, w którym wykonała utwór „Im więcej ciebie tym mniej” z repertuaru Natalii Kukulskiej.

W 2002 Paulla dotarła do półfinałów pierwszej edycji programu telewizji Polsat, „Idol”, jednak nie zakwalifikowała się do odcinków na żywo. W kolejnym roku zajęła pierwsze miejsce w konkursie „Drzwi do kariery”, zorganizowanym przez Michała Wiśniewskiego w jego programie „Jestem jaki jestem”, emitowanym przez stację TVN. W 2006 nagrała polskojęzyczną i francuskojęzyczną wersję utworu „Lunatique”, w oryginale wykonywanego przez Edytę Górniak jedynie w języku francuskim. Obe wersje piosenki w wykonaniu Paulli znalazły się na debiutanckiej płycie grupy Mathplanete.

W listopadzie 2007 Paulla wydała swój pierwszy solowy singiel, „Kolęda dla Ciebie”, który znalazł się również na świątecznej składance radia RMF FM, „Najlepsza muzyka po polsku”. 28 listopada 2008 ukazał się debiutancki album studyjny artystki, zatytułowany „Nigdy nie mów zawsze”, który promowany był przez przebojowe single: „Od dziś”, „I prosto w serce”, „Dwa słowa dla życia” i „Tak mało o życiu”. Album uplasował się na drugim miejscu listy sprzedaży OLiS i uzyskał status multiplatynowej płyty, za sprzedaż w ponad 95 tys. egzemplarzach.

TOPtrendy 2009

27 czerwca 2009 Paulla zdobyła główną nagrodę konkursu Trendy oraz nagrodę dziennikarzy na festiwalu TOPtrendy 2009. Od 13 marca do 8 maja 2010 uczestniczyła w programie telewizji Polsat, „Tylko nas dwoje”. Była trenerem wokalnym Artura Partyki, z którym zajęła piąte miejsce, odpadając w półfinale programu. W maju Paulla wystąpiła na festiwalu TOPtrendy 2010, plasując się na szóstym miejscu wśród dziesięciu artystów, którzy w poprzednim roku sprzedali najwięcej płyt w Polsce.

26 listopada 2010 Paulla wydała swój drugi album studyjny, zatytułowany „Sekret wiecznej miłości”. Wydawnictwo promowane było przez teledysk do utworu „Wracaj, czekam”, który pokrył się złotem. Płyta uplasowała się na 40. pozycji listy OLiS oraz na 41. miejscu na liście 100 najlepiej sprzedających się płyt w listopadzie 2010 w Polsce.

3 grudnia 2012 Paulla opublikowała piosenkę świąteczną „Białe pola, ciche miasta” autorstwa Romualda Lipki i Andrzeja Mogielnickiego. Na początku 2013 zaprezentowała utwór „Monotonia (nie czuję siebie)”.

Paulla w Twoja twarz brzmi znajomo

Wiosną 2014 telewizja Polsat wyemitowała pierwszą edycję programu „Twoja twarz brzmi znajomo” z udziałem Paulli. Piosenkarka wygrała szósty odcinek programu, wcielając się w Dolores O’Riordan z zespołu The Cranberries. Dzięki temu otrzymała czek o wartości 10 tys. zł, które przekazała na rzecz Fundacji „Dobro Powraca”, zajmującej się osobami chorymi na stwardnienie rozsiane. 22 sierpnia wokalistka wystąpiła na Polsat Sopot Festival. Wraz z Garou wykonała ich wspólny utwór „Du vent, des mots (Tyle słów na wiatr)”.

W 2015 Paulla wydała dwa single: „Nigdy o Tobie nie zapomnę” (nagrany we współpracy z DJ-em Adamusem) i „Kocham Cię dalej”, który uzyskał status złotej płyty. W styczniu 2017 ukazał się singiel „Chcę tam z Tobą być”, z którym wokalistka zakwalifikowała się do polskich eliminacji 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. 18 lutego wystąpiła w finale selekcji i zajęła w nim ósme miejsce. Ten singiel również pokrył się złotem.

Paulla oddała hołd Krzysztofowi Krawczykowi!
fot. materiały prasowe
Paulla oddała hołd Krzysztofowi Krawczykowi!
fot. materiały prasowe
Paulla oddała hołd Krzysztofowi Krawczykowi!
fot. materiały prasowe
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!