Natalia Zastępa i bohaterka filmu „Lekcja miłości”. Zobacz klip „Wiesz jak jest”

Natalia Zastępa i bohaterka filmu „Lekcja miłości”. Zobacz klip „Wiesz jak jest”
fot. Marcin Ziółko

Natalia Zastępa zaprezentowała w sieci teledysk do najnowszego singla zatytułowanego „Wiesz jak jest”. Piosenka pochodzi z debiutanckiego albumu artystki pt. „Nie żałuję”, który ukaże się w przyszłym tygodniu, tj. 21 maja 2021. 

Natalia Zastępa to bomba z opóźnionym zapłonem! Albo raczej w swoim retro-soul-blues-pop-rockowym tempie odpalającym się lontem! Singiel po singlu, nieśpiesznie, na przekór czasom. Gdyby z tym pierwszym albumem, „Nie żałuję”, wystartowała w latach 90., spokojnie mogłaby się wpasować w najlepsze kobiece płyty tamtej dekady. Szczęśliwie, urodziła się dopiero kiedy ta era dobiegała końca.

▸ Przypominamy: Gosia Andrzejewicz z pierwszym singlem po programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Dzięki temu, hołdując wszystkiemu co vintage, oldschool i analogowe, debiutując dziś, dołącza w poczet polskich artystek. Tym samym unowocześniając i podtrzymując najlepsze muzyczne tradycje sygnowane Izabelin Studio/PolyGram/Universal Music Polska.

Natalia Zastępa debiutuje!

Jej album jest jak smak urodzinowego tortu z dzieciństwa, każda wyczuwalna nuta budzi sentyment. Ale jednocześnie jego wielowarstwowość od drive’u otwierającego, tytułowego, retro-pop-soulowego „Nie żałuję” do flow ostatniego gospel-blues-soul-folk-rockowego „Za wcześnie” tworzy tak nową i UWAGA: uzależniającą jakość, że… apetyt wzrasta w miarę delektowania się, wielokrotnego!

Wszystko spojone głębokim, nad wyraz dojrzałym, o barwie mocnej jak smak czekolady, głosem Natalii Zastępy.

Debiutancki album Natali Zastępy powstawał na przestrzeni 2019, 2020 i 2021 roku w różnych studiach nagraniowych. Ponad połowa płyty została stworzona przez Juliusza Kamila i Michała Pietrzaka. Ponadto przy nagraniach pracowali uznani muzycy i kompozytorzy, m.in. sanah, Maciej Wasio, Magda Wójcik czy Siostry Melosik. Sama Natalia jest współautorką 5 utworów.

▸ Zobacz: Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia…

„Ta płyta jest idealnym odzwierciedleniem moich pierwszych kroków na polskiej scenie muzycznej, które ścigają się z licealną codziennością. Przy każdej piosence, każdej nowopoznanej osobie, koncercie, czułam, jak odkrywam nowe rzeczy… Wszystkie doświadczenia budowały moją aktualną świadomość, dlatego „nie żałuję” niczego. Nawet tych mniej przyjemnych momentów, ponieważ to wszystko doprowadziło mnie do tej chwili, a w tej chwili jestem szczęśliwa” – tłumaczy Natalia Zastępa.

Bohaterka filmu „Lekcja miłości” w nowym teledysku Natalii Zastępy

Natalia Zastępa tak opowiada o singlu:

– „Nowe otwierać, stare zamykać”. Pomyślałam, że to idealne zdanie, aby „Wiesz jak jest” zostało moim ostatnim singlem przed premierą albumu. Piosenka jest o odrodzeniu, poczuciu tego, że żyjemy i to jest ważne! Czasami zapominamy, aby cieszyć się codziennością i pozwalamy, aby negatywne myśli, czy nieistotne problemy zaprzątały nam głowę, zupełnie niepotrzebnie! Pamiętajmy, że nigdy nie jest za późno, by zmienić sposób myślenia.

Piosence towarzyszy piękny teledysk, w reżyserii Dawida Klepadło. W obrazie zagrała wspaniała Jolanta Janus, bohaterka filmu dokumentalnego „Lekcja miłości”, nominowanego do nagrody Orły, nagrodzonego podczas 17. edycji Millenium Docs Against Gravity Grand Prix Dolnego Śląska oraz Nagrodą Miesięcznika „Zwierciadło” dla Najlepszego Filmu o Tematyce Psychologicznej.

Natalia Zastępa wypowiedziała się na temat MATURY
fot. instagram.com/natalia.zastepa
The Voice of Poland: Natalia Zastępa i intrygujący „Rudy” w nowym klipie!
fot. materiały prasowe

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!