Takiego teledysku w Polsce jeszcze nie było! Kwiat Jabłoni przeprowadził eksperyment społeczny w centrum Poznania

Takiego teledysku w Polsce jeszcze nie było! Kwiat Jabłoni przeprowadził eksperyment społeczny w centrum Poznania
fot. Damién Niemczal

Kwiat Jabłoni mocno zaskakuje, bowiem nowy teledysk duetu powstał bez konkretnego scenariusza, a cała jego koncepcja została oparta na spontanicznych reakcjach ludzi. Ten eksperyment społeczny mógł się nie udać, pokazał jednak jak bardzo publiczność tęskni za spotkaniem ze swoimi ulubionymi artystami. 

Kwiat Jabłoni zadebiutował w sieci z kolejnym teledyskiem, który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów. „Kto by pomyślał, że tekst “Przezroczystego świata”, który powstawał jeszcze przed pandemią, dzisiaj będzie miał tak mocny i aktualny przekaz. Za to kocham Kwiat Jabłoni. ❤️”, „Ale świetny teledysk! Widać super atmosferę”, „Sztosik, zarówno muzyka jak i performance ❤” – pisali internauci.

▸ Przypominamy: Rita Ora w samym ręczniku! Gwiazda urządziła sobie sesję zdjęciową w łazience…

“Przezroczysty świat” to trzeci singiel promujący album “Mogło być nic”. Wydawnictwo zostało świetnie przyjęte zarówno przez fanów jak i dziennikarzy muzycznych. Krążek zadebiutował na pierwszym miejscu zestawienie najlepiej sprzedających się płyt w Polsce i w niecały miesiąc od premiery uzyskał status złotej płyty. Pod koniec maja, ukaże się ekologiczna płyta winylowa do produkcji, której użyto materiałów z recyklingu, a całość zapakowana będzie w folię z mączki kukurydzianej. Album można zamówić na KulturalnySklep.pl.

Jak powstał wyjątkowy klip zespołu Kwiat Jabłoni

Zespół Kwiat Jabłoni postawił w centrum miasta przezroczysty kontener aranżując go na intymny i wypełniony ulubionymi przedmiotami pokój. Muzycy weszli do środka wieczorem i czekali jak na taką sytuację zareagują ludzie.

Postanowiliśmy po raz pierwszy zrobić teledysk, którego ostateczna wersja miała zaskoczyć́ nas samych. Po prostu reportaż. Nie mieliśmy pojęcia, jaki będzie efekt końcowy, z jakimi reakcjami spotkamy się podczas realizacji pomysłu. Weszliśmy do przeszklonego pokoju ustawionego w samym sercu Poznania i przez godzinę patrzyliśmy na ludzi zatrzymujących się obok nas.

Podczas trwania wydarzenia, pod Teatrem Polskim w Poznaniu, zespół i publiczność oddzielała szyba, co dobitnie ukazywało sytuację pandemiczną na świecie. Efekt obrazu do singla pt. “Przezroczysty świat” możecie zobaczyć poniżej.

Ciekawe było dla nas nie tylko to, jak ludzie próbowali się z nami komunikować, ale również jak my sami staraliśmy się odnaleźć w tej sytuacji. W krótkim czasie nauczyliśmy się sporo o nas samych. Mimo barier – szyby, masek na twarzach i zatyczek w naszych uszach udało się nam wszystkim na chwilę zbudować poczucie wspólnoty. Coraz głębsze zanurzenie w świecie social mediów – nie chodzi nam tylko o pandemię – trochę odzwyczaiło nas od patrzenia w oczy, patrzenia w twarz obcemu człowiekowi… Podczas kręcenia teledysku przekonaliśmy się, że taki kontakt jest dla nas zupełnie naturalny, o ile zdołamy się na niego otworzyć. Brakowało nam tego. 

Koncerty duetu Kwiat Jabłoni

Przed grupą Kwiat Jabłoni bardzo intensywne miesiące. Pandemia zmusiła muzyków do odwołania regularnej, halowej trasy, podczas której w całości mieli po raz pierwszy zaprezentować nowy materiał. Wszystko, jednak wskazuje na to, że już w czerwcu rozpocznie się dla Kasi i Jacka okres wydarzeń plenerowych. Zespół do połowy września zagra blisko 50 koncertów w całej Polsce.

▸ Zobacz: Bebe Rexha TOPLESS! Tak nominowana do Grammy, światowa gwiazda promuje drugą płytę

Kwiat Jabłoni zdradza wszystkie szczegóły dotyczące nowego albumu
fot. materiały prasowe
Kwiat Jabłoni we wzruszającej balladzie. Zobacz teledysk „Buka”
fot. Robert Ryncarz

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie przegap żadnej kolejnej plotki ze świata show-biznesu! Obserwuj nas na swoim smartfonie w aplikacji Google News!

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!