Nowy singiel wokalistki Roxette. 30 maja Marie Fredriksson skończyłaby 63 lata

Nowy singiel wokalistki Roxette. 30 maja Marie Fredriksson skończyłaby 63 lata
fot. instagram.com/realroxette

30 maja br. Marie Fredriksson obchodziłaby swoje 63. urodziny. Bez wątpienia była jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych szwedzkich piosenkarek. Kultowa blondwłosa Maryśka, bo tak ją nazywali fani oraz wokalistka grupy Roxette odeszła przedwcześnie po wieloletniej i ciężkiej chorobie nowotworowej.

Prezent dla wszystkich fanów Roxette i nie tylko z okazji rocznicy urodzin szwedzkiej piosenkarki Marie Fredriksson! Do sieci trafił nowy singiel artystki zatytułowany „Stay”.

▸ Przypominamy: Miss Polonia pokazała zdjęcia w BIKINI. Milena Sadowska zachwyciła fanów!

Piosenkarka i autorka tekstów Marie Fredriksson, która zdobyła światową sławę dzięki szwedzkiej grupie Roxette – 30 maja br. skończyłaby 63 lata. Przypomnijmy, artystka zmarła 9 grudnia 2019 roku w Djursholm w Szwecji. Miała 61 lat.

Z okazji urodzin szwedzkiej piosenkarki, kompozytorki, autorki tekstów i pianistki – jej spadkobiercy opublikowali niepublikowaną wcześniej kompozycję. Utwór pt. „Stay” został nagrany w 1999 roku, ale dopiero niedawno został ukończony.

Nowy singiel jest już we wszystkich serwisach cyfrowych: lnk.to/MF-Stay.

▸ Zobacz: Bebe Rexha TOPLESS! Tak nominowana do Grammy, światowa gwiazda promuje drugą płytę

Marie Fredriksson z Roxette

Marie Fredriksson urodziła się 30 maja 1958 roku. Zadebiutowała solowo w 1984 roku wydając swój debiutancki album „Het Vind”. Stała się jedną z najbardziej lubianych i odnoszących sukcesy artystek w Szwecji.

W 1986 roku wraz z Perem Gessle założyła grupę Roxette, z którym rozpoczęła historyczną podróż. Zyskali sławę jako jeden z największych na świecie zespołów pop-rockowych lat 80-tych i 90-tych. 

Sprzedali ponad 75 milionów płyt na całym świecie, stając się numerem jeden w kilku krajach dzięki albumowi „Look Sharp!” (1988), Joyride (1991) i Crash! Bum! Bang! ” (1994). Zdominowali światowe listy przebojów takimi utworami jak „The Look”, „Listen to Your Heart”, „Joyride” czy „It Must Have Been Love” ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Pretty Woman”. Wszystkie cztery single znalazły się na szczycie amerykańskiej listy Billboard Hot 100.

W 2020 roku, rok po śmierci wokalistki Roxette, na rynku ukazał się zbiór niepublikowanych wcześniej utworów. W skład „Bag of Trix” wchodził między innymi singiel zatytułowany „Let Your Heart Dance With Me” – to jeden z ostatnich utworów nagranych przez szwedzki zespół przed śmiercią Marie Fredriksson.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!