MUZOTAKTNEWSYGwiazdyJak ojciec Britney Spears szpiegował ją na iCloud? Problem ochrony prywatności w Internecie

Jak ojciec Britney Spears szpiegował ją na iCloud? Problem ochrony prywatności w Internecie
J

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Wiadomość o tym, że znana piosenkarka Britney Spears była przez lata szpiegowana i kontrolowana przez swojego ojca, wzbudziła ogromne oburzenie nie tylko wśród fanów artystki.

Firma ochroniarska wynajęta przez ojca celebrytki miała stale monitorować aktywność Britney SPears w sieci i podsłuchiwać jej prywatne rozmowy. Ojciec i opiekun prawny Britney, Jamie Spears, przestał pełnić funkcję kuratorską nad swoją córką w momencie, gdy te skandaliczne informacje obiegły opinię publiczną.

REKLAMA

▸ Przypominamy także: Inna zrzuciła ubrania! Piosenkarka zaskoczyła swoich fanów: „Jesteś boginią!”   

Dyskusja o ochronie prywatności w Internecie

Tak drastyczne naruszenia prywatności i możliwość długotrwałej kontroli wszystkich działań, jakie są prowadzone w Internecie, nie mogło przejść bez echa. Szybko rozpoczęła się dyskusja o tym, w jaki sposób my, jako użytkownicy będący stale „podłączeni” do Internetu, możemy chronić swoją prywatność. Danych do ochrony jest mnóstwo, a najważniejsze z nich to moje IP lokalizacja, loginy i hasła stron internetowych, prowadzone konwersacje czy odwiedzane witryny.

Materiały promocyjne partnera

Dość pomocne w zrozumieniu tego, jak łatwo jest przejąć dane innych użytkowników sieci, jest opinia ekspertów zajmujących się sprawą Britney Spears. Potwierdzili oni, że jedyne, czego potrzebowała firma ochroniarska to dane do logowania konta iCloud, czyli Apple ID i hasło (które najprawdopodobniej zostało zdobyte nielegalnie). W efekcie całe konto iCloud artystki, jej aktywność, rozmowy na FaceTime, historia przeglądarki czy zdjęcia były dostępne dla osób trzecich, którzy wpisali dane konta Britney na drugim iPadzie.

Jak być bezpiecznym w sieci?

Po udostępnieniu tych informacji, wielu użytkowników urządzeń Apple wyraziło obawy o swoją prywatność. Czy uzyskanie dostępu do innego konta iCloud może być tak proste?

Stosowanie silnych haseł, dodanie uwierzytelniania dwuskładnikowego, powstrzymanie się od klikania podejrzanych linków, częsta aktualizacja oprogramowania oraz korzystanie z VPN – to obecnie najbardziej sprawdzone sposoby, na zadbanie o swoją prywatność w Internecie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wirtualną sieć prywatną, która szyfruje ruch użytkownika i ukrywa jego adres IP. Okazuje się, że dużą rolę w chronieniu swojej prywatności odgrywają sami użytkownicy.

▸ Zobacz również: Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA