MUZOTAKTNEWSYGwiazdy20 lat temu zadebiutowała Avril Lavigne

20 lat temu zadebiutowała Avril Lavigne
2

W serwisach digitalowych pojawiła się specjalna edycja płyty „Let Go”, na której znalazło się 6 dodatkowych piosenek, w tym utwór „Breakaway”.

REKLAMA
REKLAMA

4 czerwca minęło dokładnie 20 lat, od kiedy ukazał się debiutancki album Avril Lavigne.

Utwór „Breakaway” został napisany i skomponowany przez Avril Lavigne podczas sesji nagraniowej do „Let Go”. Kilka lat później piosenka trafiła do zwyciężczyni pierwszej edycji American Idol – Kelly Clarkson. Był to pierwszy singiel z jej drugiego albumu o tym samym tytule, w 2004 roku znalazł się na szczycie listy Billboard Hot 100.

REKLAMA

Doja Cat wystąpiła ROZEBRANA? Ludzie zamarli na jej widok! (ZDJĘCIA)

Wydany nakładem Arista Records oraz Legacy Recordings album „Let Go (20th Anniversary)” zawiera 13 podstawowych utworów z debiutanckiej wersji, oraz 6 bonusów: „Breakaway”, „Why” (wydany na singlu „Complicated”), „Get Over It” (wydany na singlu „Sk8er Boi”), „Falling Down” (z soundtracku „Sweet Home Alabama”), „I Don’t Give” (z soundtracku „American Wedding”) oraz „Make Up” (wcześniej nie wydany w digitalu).

Teledyski do singli promujących album „Let Go” zostały zremasterowane do jakości HD i pojawią się na oficjalnym kanale Avril na YouTube. Towarzyszyć im będzie premiera lyric video do piosenki „Breakaway”, które pojawi się w sobotę 4 czerwca.

Specjalna edycja albumu na dwóch winylach, zawierające taką samą tracklistę jak wydanie digitalowe trafi na rynek 27 stycznia 2023 roku.

▸ Przypominamy także: Co za figura! Rumuńska gwiazda disco polo bałamuci w samym bikini

W wieku zaledwie szesnastu lat, Avril podpisała kontrakt muzyczny z Arista Records. „Let Go” do dzisiaj pozostaje jednym z najpopularniejszych pop-punkowych płyt XXI wieku. Jak również jest to najlepiej sprzedający się album wydany przez kanadyjskiego artystę. Wokalistka rządziła w rozgłośniach radiowych i na antenie stacji muzycznych. Pomogła utorować drogę nowym pokoleniom kobiet w tworzeniu bezkompromisowej i niezapomnianej muzyki, dodając przy tym pop-punkową wrażliwość.

Album „Let Go” do dnia dzisiejszego w samych Stanach Zjednoczonych pokrył się siedmiokrotną platyną. Debiutancki singiel „Complicated” otrzymał potrójną platynę, „Sk8er Boi” podwójną, a „I’m With You” pojedynczą. W jej rodzinnym kraju – Kanadzie, Avril otrzymała diamentową płytę za sprzedaż powyżej 1 miliona egzemplarzy.

Tracklista „Let Go (20th Anniversary)”:

1. Losing Grip
2. Complicated
3. Sk8er Boi
4. I’m With You
5. Mobile
6. Unwanted
7. Tomorrow
8. Anything But Ordinary
9. Things I’ll Never Say
10. My World
11. Nobody’s Fool
12. Too Much To Ask
13. Naked
14. Why
15. Get Over It
16. Breakaway
17. Falling Down
18. I Don’t Give
19. Make Up

Zobaczcie również: 

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA