MUZOTAKTNEWSYMuzykaKayah zachęca do odnalezienia siebie w pierwszym singlu z nowej płyty

Kayah zachęca do odnalezienia siebie w pierwszym singlu z nowej płyty
K

Piękny teledysk powstał w królewskich wnętrzach Zamku na Wawelu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Kayah – królowa piosenek o miłości powraca z nowym, przejmującym singlem zatytułowanym “Odnaleźć siebie” i zapowiada długo wyczekiwany album.

Kayah jest niekwestionowaną mistrzynią piosenek o miłości – najczęściej śpiewa o tej trudnej, nieszczęśliwej, która rani. Wszyscy pamiętamy takie piosenki jak „Jestem kamieniem”, „Dzielę na pół” , „Trudno kochać” czy ’Na balkonie w Weronie”. Nowy singiel „Odnaleźć siebie” jest kolejną piękną balladą opowiadającą o niełatwej relacji, zagubieniu w związku i wyjściu z niego.

REKLAMA

▸ Przypominamy także: Na siłowni wszyscy patrzyli tylko na nią! Jak pojawiła się rumuńska gwiazda disco polo

Kayah z nowym singlem

Autorką przejmującego tekstu jest Kayah, muzykę skomponował duet Catz ‘N Dogz – znani na całym świecie producenci muzyki elektronicznej. Teledysk do „Odnaleźć siebie” powstał w wyjątkowych przestrzeniach Zamku Królewskiego na Wawelu. To muzeum wyszło z inicjatywą i zaprosiło artystkę, by zrealizowała swój projekt właśnie u nich w ramach akcji „Wawel jest Wasz”.

Materiały promocyjne partnera

Pierwszym efektem tej współpracy były video live sesje, w ramach których utalentowani młodzi artyści z wytwórni Kayax – wystąpili w zabytkowych przestrzeniach rezydencji królewskiej. Dzisiejsza premiera teledysku “Odnaleźć siebie” jest zwieńczeniem muzycznej odsłony akcji.

Jestem zachwycona zaproszeniem Wawelu, bym zrealizowała klip do utworu „Odnaleźć siebie” w ich przepięknych wnętrzach. Eklektyzm sztuki, stylów i gatunków zawsze był mi bliski – zdradza piosenkarka. 

To szczególnie ważny dla mnie projekt, którym jednocześnie zapraszam Was do mojego nowego muzycznego świata, bo singiel zapowiada moją nową płytę, która swoją premierę będzie miała już w przyszłym roku. Zapraszam Was do świata historii, baśni i tradycji. Obejrzyjcie wnętrza Wawelu uchwycone w moim teledysku i przekonajcie się sami odwiedzając Wawel, jak magiczne jest to miejsce. Odnajdźcie tam siebie, bo ja się tam odnalazłam – dodaje Kayah.

Kayah zaprezentowała nowy klip

Praca nad klipem to wspólne działanie zdolnych, kreatywnych i przedsiębiorczych kobiet. Reżyserką klipu jest Olga Czyżykiewicz, która już wcześniej współpracowała z Kayah przy teledyskach do piosenek „Kocham Cię” (duet z Marią Sadowską) oraz „Pod powieką” (duet z Natalią Kukulską).

Praca z Kayah to spełnienie zawodowego marzenia: wielka artystka, wyjątkowy człowiek. Dodatkowo możliwość pracy w tak niezwykłym miejscu jak Wawel, otoczenie dziełami sztuki, wszystko to sprawiło iż projekt był dla mnie wyjątkowy – mówi Olga Czyżykiewicz.

Choreografię do teledysku, stworzyła we współpracy z Kayah, Ilona Bekier – Ekwa, znana z projektu  Womanifesto.

Dziękuję za zaufanie i wspólną artystyczną podróż w głąb siebie. Tworząc choreografię do „Odnaleźć siebie” mogłam poczuć co tak naprawdę porusza Kayah. To było dla mnie inspirujące, magiczne, siostrzane spotkanie – Ilona Bekier – Ekwa.

Za montaż klipu odpowiedzialna jest Katarzyna Drozdowicz – wykładowczyni i doktorantka Szkoły Filmowej w Łodzi. Pełną produkcją klipu zajęła się Lena Marcinkowska – Krucka, szefowa firmy Artem House. Utwór, jako pierwszy w Polsce, jest także dostępny w formacie dźwięku przestrzennego – 360 Reality Audio, w streamingach, które mają dostępny ten format. 

Singiel “Odnaleźć siebie” dostępny  MP3 i streamingach:
https://Kayax.lnk.to/OdnalezcSiebie

Więcej newsów o gwiazdach i muzyce, ekskluzywne wywiady i fotorelacje znajdziecie na naszym Facebooku MUZOTAKT.

Zobaczcie również: 

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA