MUZOTAKTNEWSYGwiazdyKrzysztof Krawczyk - 76. rocznica urodzin! Czas na Krawczykomanię!

Krzysztof Krawczyk – 76. rocznica urodzin! Czas na Krawczykomanię!
K

Z okazji 76 urodzin Artysty, Sony Music Poland zaprasza na wyjątkowe wydarzenia dedykowane Krzysztofowi Krawczykowi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

O Krzysztofie Krawczyku można powiedzieć wiele: to jeden z najpiękniejszych barytonów polskiej estrady, niekwestionowana Ikona polskiej sceny muzycznej, a do tego wykonawca przebojów, które wciąż łączą pokolenia. Mimo, że nie ma go już z nami od ponad roku, jego muzyka wciąż grana jest w stacjach radiowych, ma swoich wiernych słuchaczy w serwisach streamingowych i wciąż inspiruje młode pokolenia twórców.

REKLAMA

▸ Przypominamy także: Na siłowni wszyscy patrzyli tylko na nią! Jak pojawiła się rumuńska gwiazda disco polo

Wrześniową „Krawczykomanię” oficjalnie rozpoczną stacje radiowe, które 8 września o godz. 13:15 w urodziny Artysty, zagrają jednocześnie ulubione przez ich słuchaczy największe przeboje Krawczyka. Każde radio wybierze jedną, „muzyczną perełkę” z obszernego katalogu Artysty.

Materiały promocyjne partnera

Tego dnia, symultanicznie fale eteru poniosą magnetyczny głos Krawczyka. O tej porze na różnych częstotliwościach radiowych popłyną dźwięki takich hitów jak „Chciałem być”, „Mój przyjacielu”, „Trudno tak”, „Parostatek” czy „Pamiętam ciebie z tamtych lat”. Co zrobić, kiedy w porze popołudniowej sjesty złapie was lekka, radiowa nostalgia? Polecamy wziąć do tańca najbliżej siedzącą osobę lub po prostu ponucić do Krawczykowych przebojów. Dla ciekawskich fajną zabawą może być szybka podróż po stacjach radiowych i wybranie z nich tej, w której grana jest ich  ulubiona piosenka.

Fanów digitalowych muzycznych challenge’ów czeka specjalnie skomponowana kompilacja największych hitów Krawczyka w dobrze znanym na TikToku formacie „znam – nie znam”, gdzie wizualnie komunikujemy, które utwory należą do naszych ulubionych, a których nie zdążyliśmy jeszcze poznać.

Wyzwania w aplikacji podejmą się TikTokowe talenty znane ze swojego niebanalnego poczucia humoru oraz tworzenia video memów: Mama Na ObrotachTyszka727 czy KrisBringsFun. Swoją znajomość hitów Krawczyka będzie można porównać również z legendarną Marylą Rodowicz. Na potrzeby akcji powstał też specjalny, urodzinowy projekt okładki zaprojektowany przez Dawida Borowskiego.  

Kolejną niespodzianką dla fanów Krawczyka będzie konkurs „Krawczykomania: Tatuaż z Krawczykiem”, w którym do wygrania będzie tatuaż wykonany przez jednego z artystów z warszawskiego Blackstar Studio. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy opisać swoją sympatię do Krzysztofa Krawczyka i wyjaśnić, dlaczego chciałoby się mieć tatuaż właśnie z jego wizerunkiem. Partnerem konkursu jest Noizz. Więcej szczegółów o konkursie można poznać pod konkursowym linkiem.

W urodzinowych celebracjach nie zabraknie również nagrań z tegorocznej trasy Męskiego Grania, które w ramach koncertów „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” pokazało współczesne, kreatywne interpretacje starych hitów w wersji topowych polskich wykonawców.

Z zapisu koncertów powstała płyta, która wraz z ekskluzywnym boxem pełnym gadżetów, ukaże się na rynku 30 września 2022 roku. Płytę można już zamówić w formie pre-orderu. Oprawa wizualna projektu opiera się na opolskim muralu autorstwa Bruna Neuhamera.

Zobaczcie również: 

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA