MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleMTV EMA 2022: Galę poprowadzą Rita Ora i Taika Waititi. Na scenie wystąpią m.in. Stormzy, Gayle, Kalush Orchestra i...

MTV EMA 2022: Galę poprowadzą Rita Ora i Taika Waititi. Na scenie wystąpią m.in. Stormzy, Gayle, Kalush Orchestra i OneRepublic
M

Wśród nominowanych z naszego kraju znaleźli się Julia Wieniawa, Margaret, Mata, Ralph Kaminski oraz Young Leosia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Rita Ora i Taika Waititi poprowadzą galę MTV EMA 2022, która odbędzie się w niedzielę 13 listopada w Düsseldorfie. Na niemieckiej scenie wystąpi plejada gwiazd światowego formatu: Ava Max, Bebe Rexha, David Guetta, Lewis Capaldi, Muse, OneRepublic czy Kalush Orchestra. Nie zabraknie również reprezentacji z Polski.

Finał MTV EMA 2022 zbliża się wielkimi krokami! Niedawno stacja ogłosiła parę prowadzących tegorocznej edycji EMA. O niesamowitą atmosferę podczas gali zadbają piosenkarka Rita Ora oraz przedstawiciel świata filmu – Taika Waititi

REKLAMA

▸ Przypominamy także: Na siłowni wszyscy patrzyli tylko na nią! Jak pojawiła się rumuńska gwiazda disco polo

Rita Ora jest wokalistką i autorką tekstów, która ma na swoim koncie 10 miliardów odtworzeń na całym świecie i już czterokrotnie podbiła brytyjskie listy przebojów. Artystka poprowadziła galę EMA w 2017 roku. Otrzymała wtedy kilka nominacji i została uhonorowana nagrodą „Power of Music Award”. Taika Waititi to nagrodzony Oscarem® scenarzysta, reżyser i aktor. W swoim dorobku ma kilka kinowych przebojów, np. „Jojo Rabbit”, „Thor: Miłość i grom”, „Thor: Ragnarok” czy finał pierwszego sezonu „The Mandalorian” dla Disney+.

Materiały promocyjne partnera

Kto rozgrzeje publikę MTV EMA 2022?

Poznaliśmy również artystów, którzy uświetnią tegoroczną galę swoimi występami. Widzowie zobaczą na scenie plejadę gwiazd światowego formatu i prawdziwą mieszankę muzycznych stylów. Oprócz wykonawców takich jak OneRepublic, Ava Max, Bebe Rexha, David Guetta, Gorillaz, Lewis Capaldi oraz Muse wystąpi kilkoro debiutantów. 

Wśród nich zobaczymy GAYLE – 18-letnią artystkę, której single wyróżniają się nietuzinkowymi tekstami i rozbrajającą szczerością. Wschodząca gwiazda amerykańskiej sceny muzycznej jest nominowana w kategoriach „Najlepszy debiut” oraz „Push performance roku”.

Swój pierwszy występ przed widzami MTV zanotuje również Kalush Orchestra – ukraiński zespół hip-hopowy, który mimo debiutu na scenie MTV EMA, jest bardzo dobrze znany wśród słuchaczy na całym świecie za sprawą zwycięstwa podczas tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji.

Pojawią się także najsłynniejszynigeryjski DJ SPINALL, pracująca nad swoim pierwszym albumem Brytyjka Äyanna i Nasty C – raper z RPA, który ma już na swoim koncie dziesiątki milionów odtworzeń oraz kilka singli pokrytych platyną i złotem.

Na scenę EMA jako nominowany w kategorii „Najlepszy teledysk długometrażowy” powróci w tym roku również Stormzy – brytyjski raper, który lubi zaskakiwać nieoczywistymi mieszankami różnych stylów i gatunków muzycznych. 

Wśród sław, które przed publicznością w Düsseldorfie wręczą laureatom statuetki znaleźli się: nominowany do GRAMMY muzyk Julian Lennon, światowej sławy modelka i aktywistka Leomie Anderson oraz brytyjski wokalista, autor tekstów i gwiazda TikToka Sam Ryder.

Gala MTV EMA 2022 będzie transmitowana 13 listopada na żywo na antenie MTV w ponad 170 krajach oraz w Pluto TV w wybranych regionach USA, Ameryki Łacińskiej i Europy, a także na Comedy Central w Niemczech. Galę będzie można obejrzeć również od 14 listopada w serwisach Paramount+ i Pluto TV na całym świecie. 

Fani mogą głosować na swoich faworytów w 17 różnych kategoriach na stronie www.mtvema.com do 9 listopada, do godziny 23:59. O statuetkę od miłośników polskiej muzyki walczą Mata, Young Leosia, Margaret, Julia Wieniawa oraz Ralph Kaminski. O tym, kto zwycięży, dowiemy się podczas finałowej gali.

Rita Ora cieszy oczy fanów
fot. instagram.com/ritaora
Rita Ora cieszy oczy fanów
fot. instagram.com/ritaora
Rita Ora cieszy oczy fanów
fot. instagram.com/ritaora

Zobaczcie również: 

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA