MUZOTAKTNEWSYMuzykaSting dla Ukrainy! Zaśpiewał w hołdzie „dla dzielnych Ukraińców”

Sting dla Ukrainy! Zaśpiewał w hołdzie „dla dzielnych Ukraińców”
S

REKLAMA
REKLAMA

Sting zaprezentował bowiem antywojenny utwór. Brytyjski wokalista, twórca piosenek, muzyk i aktywista, zaprezentował nagranie zatytułowane „Russians (Guitar/Cello Version)”. To całkiem nowa wersja jego przeboju z lat 80-tych, tym razem zaaranżowana na gitarę i wiolonczelę.

Jak informuje Sting, zysk netto z nowego singla zostanie rzecz jasna przekazany na organizację charytatywną Help Ukraine Center. Zebrane środki ściśle biorąc zostaną wpłacone poprzez niemiecką fundację charytatywną Ernst Prost „People For Peace – Peace for People”.

REKLAMA

▸ Przypominamy także: Co za figura! Rumuńska gwiazda disco polo bałamuci w samym bikini

Sting dla Ukrainy!

W obliczu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę, Sting postanowił przypomnieć nagrany w 1985 roku utwór „Russians”, który został zainspirowany przede wszystkim zimną wojną. Piosenka oryginalnie ukazała się na solowym, debiutanckim albumie artysty „The Dream of the Blue Turtles”.

– Przez lata, które minęły od powstania „Russians”, rzadko śpiewałem ten utwór, ponieważ nie sądziłem, że jeszcze może być aktualny – komentuje Sting.

– Jednak w obliczu krwawej i żałośnie błędnej decyzji jednego człowieka o inwazji na pokojowego, niezagrażającego sąsiada, piosenka po raz kolejny jest apelem o nasze wspólne człowieczeństwo. Dzielnym Ukraińcom walczącym z tą brutalną tyranią, a także wielu Rosjanom, którzy protestują przeciwko temu skandalowi mimo gróźb aresztowania i uwięzienia, chcę powiedzieć, że my, wszyscy, kochamy nasze dzieci. Zakończyć wojnę – dodaje Sting.

Zobaczcie również: 

 Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!
▸ Julia Kamińska rozpoczyna karierę muzyczną!

W realizacji nowej wersji „Russians”, Stinga wsparł wiolonczelista Ramiro Belgardt. Nagranie „Russians (Guitar/Cello Version)” wyprodukował Martin Kierszenbaum, zrealizował Kaleb Allen, miksami zajął się Robert „Hitmixer” Orton, natomiast nad masteringiem czuwał Gene Grimaldi.

Posłuchajcie sami, jak brzmi nowa wersja singla „Russians”:

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA