MUZOTAKTNEWSYMuzykaWokalista Muse: Rockowe zespoły przejdą do historii

Wokalista Muse: Rockowe zespoły przejdą do historii
W

REKLAMA
REKLAMA

Matt Bellamy, wokalista rockowej formacji Muse, jest zdania, że rockowe kapele są o krok od przejścia do historii.

– Gitara stałą się instrumentem, który nadaje fakturę, a nie przewodzącym – powiedział frontman tria w rozmowie z BBC. – Według mnie to dobrze. To otwiera nowe możliwości i dziś można w jednej piosence łączyć muzykę klasyczną, z hip-hopem i rockiem. Zespoły rockowe, który grają na gitarze, basie i bębnach, niedługo przejdą do historii.

REKLAMA

Muse niedawno opublikowali nowy singel “Thought Contagion”. Nad brzmieniem piosenki czuwali Rich Costey i członkowie rockowej formacji.

Muse pracują obecnie nad nową płytą, której premiera planowana jest na jesień tego roku bądź początek przyszłego.

Muse, któremu przewodzi Matthew Bellamy, zadebiutowali w 1999 roku albumem “Showbiz”. Popularność przyniosły grupie pochodzące z krążka numery “Uno” i “Sunburn”. Jeszcze lepiej na listach przebojów radziły sobie utwory “New Born”, “Bliss” i “Plug In Baby”, które trafiły na wydany 2 lata później, drugi longplay bandu “Origin of Symmetry”.

Przełom przyszedł w 2003 roku wraz z trzecim długogrającym wydawnictwem “Absolution”. Płyta, na której znalazły się nagrania “Time Is Running Out” i “Hysteria” zadebiutowała na 1. miejscu notowania UK Charts. Kolejne albumy bandu to “Black Holes and Revelations” (2006), “The Resistance” (2009), “The 2nd Law” (2012) i ostatni “Drones” (2015).

▸ Przeczytaj także: Rita Ora nago na plaży! Fani proponują seks! (ZDJĘCIA)

▸ Przeczytaj także: Eminem i Ed Sheeran razem w klipie do hitu River

zespoły weselne

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA