MUZOTAKTNEWSYMuzykaPG Roxette podkręca przedświąteczną atmosferę singlami "Wish You The Best For Xmas" i  "Wishing On The Same Christmas Star"

PG Roxette podkręca przedświąteczną atmosferę singlami “Wish You The Best For Xmas” i  “Wishing On The Same Christmas Star”
P

Jakie są ulubione świąteczne piosenki Pera Gessle?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

To ta pora roku… kiedy oczy się świecą, oczekiwania rosną z dnia na dzień, prószy — krótko mówiąc, idealny moment dla PG Roxette, by podkręcić przedświąteczną atmosferę singlami “Wish You The Best For Xmas” i “Wishing On The Same Christmas Star”.

Gwiazdkowe single i muzyka pop pasują do siebie jak Mikołaj i renifery, choć najczęściej powstają latem, gdy świeci słońce. Ten utwór nie jest wyjątkiem.

Miałem w głowie świąteczną balladę, ale pewnego dnia, gdy świeciło słońce, naszła mnie ochota, by napisać bardziej energiczną bożonarodzeniową  piosenkę — wspomina Per Gessle.

REKLAMA

Jak wielu z was już pewnie wie, jak Per tylko coś sobie wymyśli, dość szybko się to materializuje. Wkrótce więc nagrana została piosenka “Wish You The Best For Xmas”, którą wyprodukował Andreas Broberger (Roxette, Mono Mind).

Świąteczna ballada, którą Per miał w zanadrzu to “Wishing On The Same Christmas Star” – kolejny dowód na to, że niektóre z piosenek, które zbierają kurz w szufladzie, sprawiłyby, że niejeden autor piosenek zzieleniałby z zazdrości.

Kilka lat temu zostałem poproszony o napisanie muzyki do musicalu, który nigdy nie powstał. Zdążyłem jednak napisać piosenkę, która bardzo mi się spodobała. Trzymałem ją przez jakiś czas i w końcu postanowiłem napisać do niej świąteczny tekst. W ten sposób powstało “Wishing On The Same Christmas Star”  –  kontynuuje artysta.

Materiały promocyjne partnera

“Wishing On The Same Christmas Star” wyprodukowali Magnus Börjeson i Clarence Öfwerman, którzy pracowali też przy płycie PG Roxette “Pop-Up Dynamo!”. Wokalnie piosenkę okrasiła Helena Josefsson

Nikogo nie powinno dziwić, Per Gessle i święta pasują do siebie jak choinka i prezenty. Światowy hit Roxette “It Must Have Been Love” początkowo był właśnie świąteczną piosenką “It Must Have Been Love (Christmas For The Broken Hearted)”. Było to trzy lata przed tym, jak tekst został przerobiony na potrzeby filmu “Pretty Woman”, zdobywając w efekcie szczyt amerykańskiej listy przebojów.

Jakie są ulubione świąteczne piosenki Pera Gessle?

“Merry Xmas Everybody” Slade, “I Wish It Would Be Christmas Everyday” Wizzard i “Lonely This Christmas” Mud — wymienia bez wahania.

Posłuchajcie “Wish You The Best For Xmas” i “Wishing On The Same Christmas Star”. I nie przegapcie animowanego teledysku autorstwa Mattiasa Gordona. Ho, ho, ho!

Zobaczcie również: 

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA