Paweł Królikowski nie żyje. Aktora żegna Andrzej Duda, żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska i syn Antoni Królikowski

Paweł Królikowski nie żyje. Aktora żegna Andrzej Duda, żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska i syn Antoni Królikowski
fot. Natasza Mludzik / Instagram TVP

Paweł Królikowski przegrał walkę o życie. Dziś nad ranem ceniony aktor zmarł w szpitalu. Smutną wiadomość potwierdziła Ewa Leśniak ze Związku Artystów Scen Polskich.

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. W 2015 roku przeszedł operację usunięcia tętniaka mózgu. W maju 2019 roku niespodziewanie nie pojawił się na planie polsatowskiego show “Twoja Twarz Brzmi Znajomo” ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia aktor trafił na oddział neurochirurgii jednego z warszawskich szpitali. Gwiazdor pozostawił nie tylko pogrążoną w żałobie rodzinę i przyjaciół, ale także ogromną rzeszę oddanych fanów i przyjaciół, z którymi występował.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Selena Gomez po raz kolejny apeluje do fanów! “To przerażające…”

Paweł Królikowski urodził się w 1961 roku w Zduńskiej Woli. Skończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Po studiach związał się z Teatrem Studyjnym’83 im. Juliana Tuwima w Łodzi, potem grał m.in. na scenie wrocławskiego Teatru Współczesnego i warszawskich: Roma, Buffo i Capitol. Polacy pokochali go za rolę w serialu “Ranczo”, za rolę Jakuba “Kusego” Sokołowskiego.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 
– Miley Cyrus zaliczyła WPADKĘ! Pokazała za dużo? (ZDJĘCIA)
– Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska reprezentantką Polski! Czy osiągnie sukces z “Empires”?

Paweł Królikowski nie żyje! Wzruszające pożegnania

“Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że dziś w godzinach porannych zmarł Paweł Królikowski. Aktor teatralny i filmowy, Prezes ZASP, nasz Kolega… W imieniu Zarządu Głównego ZASP bardzo prosimy przedstawicieli mediów o uszanowanie prywatności rodziny w tych trudnych chwilach” – czytamy na oficjalnej stronie Związku Artystów Scen Polskich.

“Pawku, najlepsza podroży mojego życia 🕯w kontakcie❤️”- napisała żona Małgorzata Ostrowska-Królikowska na instagramowym profilu pod zdjęciem, n a którym wraz z mężem jedzie żółtym skuterem.

“Dzisiaj, po wielu miesiącach walki z chorobą, odszedł Paweł Królikowski. Nasz ukochany Tata i Mąż. Zawsze będziesz w naszych sercach❤️ Do zobaczenia Tato🐰🖤” – napisał syn zmarłego aktora, Antek Królikowski.

“Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu dziś nad ranem Pana Pawła Królikowskiego – Prezesa ZASP, świetnego Aktora i wspaniałego Człowieka – życzliwego, ciepłego i pełnego dowcipu. Wraz z Agatą łączymy się w żalu i modlitwie z Najbliższymi i Przyjaciółmi ś.p. Pana Pawła. RiP” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Fani żegnają Kusego!

“To przykre taki wspaniały aktor mąż i ojciec wyrazy współczucia dla rodziny”, “Jesteśmy zrozpaczeni i wstrząśnięci że tak wspaniały człowiek grając tyle w serialach był z nami a teraz nie ma z nami ale będzie w naszych sercach i myślami i zawsze będziemy pamiętać o aktorze jaki był wielki wspaniały człowiek którego zawsze podziwialiśmy i będziemy zawsze pamiętać” – czytamy w komentarzach.

“Wysyłam dużo miłości i przytulam mocno 🖤 piękna energia zostaje na zawsze a byliście i jesteście cudowna rodzina. Uwielbiam każdego z Was razem i osobno Najważniejsze wspomnienia a one są piekne 🖤😘 całuje moja królowo Małgorzato” – Leszek Stanek.

https://www.youtube.com/watch?v=PHigxA__b4o
Fragment Ranczo
Fragment Ranczo
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!