Grupa Scorpions nie zwalnia tempa! Po zeszłorocznej, światowej trasie koncertowej, grupa powraca z jeszcze większym impetem i zapowiada kolejne występy!

Tym razem zagrają w ramach świętowania jubileuszu 50-lecia działalności. Trasę rozpoczną 17 lutego w Odessie, a już za niespełna miesiąc – 4 marca polscy fani będą mieli niebywałą okazję zobaczyć zespół na żywo w Krakowie, w Tauron Arenie.

To już ponad 50 lat, odkąd zespół Scorpions podbija serca swoich fanów, nie tylko fantastycznymi koncertami, ale również niesamowitymi albumami, które w samych Niemczech utrzymywały się na szczytach list sprzedaży przez ponad 500 tygodni! To z pewnością była, jest i będzie grupa, którą można opisywać w samych superlatywach – tylko po co?

Ich muzyka mówi sama za siebie. Potwierdzili to swoim 18. Studyjnym albumem „Return To Forever”, wydanym w zeszłym roku z okazji 50. Rocznicy istnienia zespołu.

Teraz na rynku ukaże się nowa wersja płyty – „Return To Forever (Tour Edition)”. Jest wyjątkowe wydanie, na które składa się wersja deluxe albumu „Return To Forever” (łącznie 19 utworów) oraz dwa krążki DVD z dwoma koncertami live oraz materiałami bonusowymi.

Pierwszy z nich to występ podczas francuskiego Hellfest Festival, którego Scorpions byli headlinerami w czerwcu 2015. Drugi koncert został zarejestrowany w Barclays Center w Nowym Jorku, gdzie gościem specjalnym był 12-letni gitarzysta Brandon Niederauer, z którymi grupa wykonała utwór „No One Like You”. Na płycie znalazł się również całkowicie nowy, 15-minutowy dokument „On The Road in America” wyreżyserowany przez Dennisa Dirksena.

W dołączonym wywiadzie Klaus Meine, Rudolf Schenker i Matthias Jabs dzielą się ze swoimi fanami przemyśleniami na temat każdego z utworów, a także anegdotkami na temat pochodzenia i znaczenia piosenek, które znalazły się na „Return To Forever”.

Scorpions wyjaśniają również, jak udaje im się łączyć nowe utwory takie jak „Going Out With A Bang”, „We Built This House” i „Rock’n’Roll Band” z ich ponadczasowymi, klasycznymi rockowymi numerami „Big City Nights”, „Blackout”, „Still Loving You” czy „Rock You Like a Hurricane”. Odpowiedź na to pytanie oraz na wiele więcej znajduje się na tej wyjątkowej edycji płyty.

Premiera „Return To Forever (Tour Edition)” już 11 marca 2016. Płyta dostępna będzie w digipacku (1CD + 2DVD) i w wersji cyfrowej.

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu!
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? 
Obserwuj nasze artykuły w aplikacji Google News!