EUROWIZJA 2020 ODWOŁANA przez koronawirusa! “Jesteśmy zrozpaczeni”

Eurowizja 2020: Kto będzie reprezentować Polskę? Jest decyzja!
fot. materiały prasowe

Niestety to było do przewidzenia. Eurowizja 2020 została bezprecedensowo odwołana! Organizatorzy konkursu Eurowizji podjęli decyzję o odwołaniu imprezy w Rotterdamie. Trwają rozmowy ws. zorganizowania w Holandii Eurowizji w 2021 roku. Szczegóły już teraz na MUZOTAKT.pl

Europejska Unia Nadawców oraz holenderscy nadawcy Avrotros, NOS oraz NPO podali, że Eurowizja 2020 nie odbędzie się w tym roku. Decyzja ma związek z pandemią koronawirusa.

Z głębokim żalem musimy ogłosić odwołanie Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 w Rotterdamie. W ciągu ostatnich kilku tygodni badaliśmy wiele alternatywnych opcji, aby umożliwić konkurs piosenki Eurowizji. Jednak niepewność wynikająca z rozprzestrzeniania się Covid-19 w całej Europie oraz ograniczenia wprowadzone przez rządy uczestniczących nadawców i władze holenderskie – oznaczają, że Europejska Unia Nadawców (EBU) podjęła trudną decyzję, że jest niemożliwe kontynuowanie wydarzenia na żywo zgodnie z planem – napisali organizatorzy.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Naomi Campbell w kombinezonie na lotnisku. Fani komentują! (ZDJĘCIA)

Jesteśmy bardzo dumni z tego, że Konkurs Piosenki Eurowizji przez ostatnie 64 lata co roku jednoczył publiczność, a my, podobnie jak miliony fanów na całym świecie, jesteśmy bardzo zasmuceni tym, że nie może się odbyć w maju – czytamy dalej.

Czy Eurowizja odbędzie się w przyszłym roku w Holandii?! Pojawiły się opinie, że władze Holandii mogą odmówić propozycji organizowania Eurowizji 2021.

Europejska Unia Nadawców i miasto Rotterdam będą kontynuować rozmowę dotyczącą organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji w 2021 r. Prosimy o cierpliwie oczekiwanie na dalsze wiadomości w nadchodzących dniach i tygodniach. Wszyscy jesteśmy zrozpaczeni, że Konkurs Piosenki Eurowizji nie będzie mógł odbyć się w maju – czytamy w oficjalnym komunikacie.

65. Konkurs Piosenki Eurowizji miał odbyć się 12, 14 i 16 maja w Rotterdamie. Prowadzącymi Eurowizję zostali ogłoszeni Jan Smit, Chantal Janzen oraz Edsilia Rombley. W konkursie zadeklarowało udział 41 państw. Również Polska potwierdziła swój udział. Do konkursu po roku przerwy wróciły Bułgaria i Ukraina, natomiast z rywalizacji zrezygnowały Węgry i Czarnogóra.

Polskę miała reprezentować Alicja Szemplińska z piosenką “Empires”.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: 

EUROWIZJA 2020 ODWOŁANA
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie