Dua Lipa ma złamane serce?! “Uwielbiają uprzedmiotawiać kobiety!”

Dua Lipa ma złamane serce?!
fot. instagram.com/dualipa

Dua Lipa kilka dni temu zaprezentowała nowy kawałek pt. “Break My Heart”. To ostatni singel z albumu “Future Nostalgia”, który ukazał się 27 marca. Wcześniej artystka zaprezentowała numery “Don’t Start Now”, “Physical” oraz tytułowy.

W ramach promocji nowego albumu “Future Nostalgia”, Dua Lipa zdobi wiele okładek prestiżowych pism i udziela licznych wywiadów w mediach i prasie. W ostatniej rozmowie z “The Sunday Times” artystka w dość wymowny sposób wypowiedziała się na temat nierównego traktowania kobiet zarzucając między innymi seksizm w branży muzycznej.

“Męskie gwiazdy muzyki pop są znacznie mniej obserwowane i kontrolowane” – wyznała. “Ludzie lubią po prostu uwielbiają uprzedmiotawiać kobiety przed wyjaśnieniem ich wpływu” – dodała.

Dua Lipa wyjaśniła, że chce rozpocząć „rozmowę” na temat nierówności płci, ponieważ uważa, że ​​problemy zaczynają się już w młodym wieku. Piosenkarka wyznała, że ​​w drodze do domu ze szkoły wkładała klucze między kostki w obawie przed chłopcami.

„Ciągle zmieniamy nasz sposób bycia, abyśmy nie były nękane. Zakrywamy nasze ciała, aby chłopcy nie mówili nic i nie traktowali nas w określony sposób” – mówi. „Od dzieciństwa mówi się nam, że takie zachowanie chłopców wobec nas jest całkowicie normalne” – dodała. 

Piosenkarka wypowiedziała się też na temat hejtu w sieci.

„Krytyka w sieci może sprawić, że poczujesz się, jakbyś nie był wystarczająco dobry, więc się denerwowałam. Czułam się jak wylęgarnia nienawiści i przestałam być dumna ze swoich osiągnięć” – wyznała Dua Lipa.

„Zamiast czuć, że coś jest niesamowite, poczułam, że nie jestem tego warta… musimy chronić nasze zdrowie psychiczne. Chciałabym, aby firmy mediów społecznościowych uczyniły to miejsce bezpieczniejszym, ponieważ staje się po prostu to niemiłe” – apelowała gwiazda.

▸ MUSISZ TO ZOBACZYĆ: Rihanna nie pocieszyła fanów! Warto było czekać na utwór “Believe It”?!

Dua Lipa “Break My Heart”

“Break My Heart” to pewna “próba i siła” związków Duy Lipy – „Czy zakochuję się w tym, który mógłby złamać mi serce?” – śpiewa w kawałku. Gwiazda zadaje sobie pytanie, czy nowa miłość sprawi, że jej serce znów będzie cierpiało. Dua Lipa zapewne jest bardziej wrażliwa jak i silniejsza.

W kompozycji nawiązującej stylistycznie do lat 80-tych artystka wykorzystała sample z utworu INXS “Need You Tonight”. Jeszcze przed premierą całego albumu ukazało się wideo do “Break My Heart”, które możecie zobaczyć poniżej.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Kylie Jenner opowiedziała o swojej kwarantannie. Czy boi się pandemii?

Break My Heart

Dua Lipa zakończyła 2019 rok, wykonując “Don’t Start Now” na ceremoniach Europejskich Nagród Muzycznych MTV, australijskich ARIA Music Awards i American Music Award. Od premiery w 2015 roku debiutancki album Dua Lipy rozszedł się w nakładzie 4 milionów egzemplarzy, a pochodzące z niego single znalazły 60 milionów nabywców, w tym 500 milionów streamów “Don’t Start Now”. “Dua Lipa” została ponadto najczęściej słuchaną płytą kobiecej gwiazdy w historii Spotifya. Lipa jest też najmłodszą artystką z miliardem odsłon na YouTube.

zachwyca w nowej sesji. Takiej jeszcze jej nie widzieliście! (FOTO)
fot. materiały prasowe
zachwyca w nowej sesji. Takiej jeszcze jej nie widzieliście! (FOTO)
fot. materiały prasowe
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie