Roxette w wielkim hicie The Beatles! Wokal Marie Fredriksson jest oszałamiający!

Roxette w wielkim hicie The Beatles!
fot. materiały prasowe

Szwedzki duet Roxette nagrał utwór „Help!” w listopadzie 1995 roku w Abbey Road Studios w Londynie, a teraz po raz pierwszy możemy go posłuchać. Jak brzmi cover The Beatles z 1965 roku w wykonaniu Marie Fredriksson? Posłuchajcie i oceńcie sami poniżej na MUZOTAKT.pl.

W grudniu 2019 roku świat pożegnał wokalistkę Roxette, która przegrała długoletnią walkę z rakiem. Szwedzka piosenkarka, Marie Fredriksson odeszła w wieku 61 lat. Artystka zmagała się z guzem mózgu, który zdiagnozowano u niej w 2002 roku.

Nie tak dawno, jej wieloletni partner muzyczny Per Gessle opublikował w sieci pożegnalną piosenkę. Ballada „Around The Corner (The Comfort Song)” śpiewana wspólnie z Heleną Josefsson wyraża ogromny smutek 61-letniego szwedzkiego gitarzysty i autora piosenek.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Gwiazda disco polo w kusej bieliźnie. Opadły nam szczęki!

Roxette w coverze The Beatles

15 listopada 1995 roku szwedzki duet wszedł do legendarnego studia Abbey Road w Londynie, aby zarejestrować cztery akustyczne utwory: “The Look”, “Listen To Your Heart”, “You Don’t Understand Me” oraz cover “Help!” z repertuaru grupy The Beatles.

Wszystkie trzy utwory Roxette zostały wydane na początku 1996 roku na brytyjskiej wersji singla “You Don’t Understand Me”. Zaś akustyczna wersja hitu The Beatles pojawiła się na specjalnym boxie “The RoxBox (Roxette 86-06)” jesienią 2006 roku. Teraz po raz pierwszy została wydana cyfrowo.

W dzisiejszych czasach odosobnienia i zamieszania ta cyfrowo niewydana perełka jest bardzo potrzebna. Roxette złożyło hołd The Beatles w słoneczny dzień w listopadzie 1995 roku w studio Abbey Road w Londynie. “Help!” to pierwszy przedsmak albumu „BAG OF TRIX – Music from the Roxette Vaults”, który pojawi się, gdy najmniej się go będziecie spodziewać. Bawcie się dobrze! – mówi Per Gessle.

W ciągu trwającej ponad 30 lat kariery, Roxette sprzedało ponad 60 milionów albumów i około 25 milionów singli. Cztery single osiągnęły szczyt amerykańskiej listy przebojów: “The Look”, “Listen To Your Heart”, “It Must Have Been Love” i “Joyride”.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Zuza Jabłońska wydaje debiutancki album. Posłuchaj singla „Liczę dni”

Help!
Roxette
fot. materiały prasowe (c) Wszelkie prawa zastrzeżone
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!