Lider grupy ABBA na czele światowej organizacji twórców

Dlaczego Abba nie zagra na Glastonbury?!
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Prosto z Paryża z siedziby CISAC! Björn Ulvaeus, współzałożyciel grupy ABBA, autor ponad 150 przebojów, które zainspirowały świat, jest od dziś nowym głosem twórców w walce o uczciwe warunki pracy i wynagrodzenia.

Jeden z najbardziej kreatywnych twórców piosenek, lider grupy ABBA został wybrany na przewodniczącego największej globalnej sieci twórców – CISAC. Znany nie tylko ze swojej twórczości, ale też z dogłębnej wiedzy o sektorach kreatywnych i systemach wynagradzania za twórczość, Ulvaeus rozpoczyna trzyletnią kadencję, podczas której zapowiada szczególnie aktywną walkę o prawa autorskie i wynagrodzenia w sieci. O swej nowej roli mówi:

Miałem cudowne życie jako twórca piosenek i artysta, szczęśliwie ciesząc się wieloma sukcesami. Teraz, stając na czele CISAC-u, mam inne możliwości, mogę starać się pomóc kolejnym młodym twórcom w ich życiu zawodowym. Autorytet CISAC-u na świecie jest niekwestionowany, jestem głęboko przekonany o słuszności misji tej organizacji na rzecz zapewnienia lepszych i bardziej uczciwych warunków dla autorów. Interesuje mnie również sposób, w jaki używane przez nas technologie mogą działać korzystniej dla twórców, przynosząc im godziwe wynagrodzenie i więcej tantiem – mówi Björn Ulvaeus.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Viki Gabor przygotowała wyjątkowy konkurs dla fanów!

Trzyletnia kadencja przewodniczącego oznacza dla Björna Ulvaeusa pracę na rzecz silnego prawa autorskiego, a przede wszystkim korzystniejszych systemów rozliczeń za twórczość wykorzystywaną online oraz lepszych warunków pracy dla twórców muzyki, filmu, sztuk wizualnych, teatru i literatury. Został wybrany podczas wirtualnych obrad Walnego Zgromadzenia CISAC-u i zastępuje na tym stanowisku Jeana-Michela Jarre’a, pioniera muzyki elektronicznej, który pełnił tę funkcję przez siedem lat.

CISAC, Międzynarodowa Konfederacja Stowarzyszeń Autorów i Kompozytorów, reprezentuje ponad 230 stowarzyszeń autorów ze 121 krajów. Społeczność CISAC-u reprezentuje ponad 4 miliony twórców i odpowiada za 9,6 mld euro światowych wpływów z licencji i tantiem.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Marika wraca po 5 latach przerwy! Nowy singiel Jak na moje oko was zaskoczy

▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie