MUZOTAKTNEWSYMuzykaCeleste prezentuje singiel „I Can See the Change” wyprodukowany przez brata Billie Eilish

Celeste prezentuje singiel „I Can See the Change” wyprodukowany przez brata Billie Eilish
C

REKLAMA
REKLAMA

Wschodząca gwiazda soulu i zwyciężczyni prestiżowego plebiscytu BBC Sound 2020 Celeste prezentuje nowy, pełen optymizmu singiel „I Can See the Change”. Producentem utworu jest FINNEAS, brat Billie Eilish. Posłuchajcie, jak brzmi ich propozycja!

„Ten głos!” – mówi Billie Eilish o talencie młodej Celeste. Piosenka to optymistyczna opowieść o odnajdywaniu nadziei w czasach pełnych podziałów oraz o przekonaniu, że czeka na nas świetlana przyszłość – czyli przekaz, którego tak bardzo potrzebujemy w trudnych czasach.

Taki talent zdarza się raz na pokolenie… Najlepsza nowa brytyjska wokalistka soul od lat – NME. Przydymiony soul z domieszką jazzu przystosowany do współczesnych realiów – Q. Odkrywa duszę – Sunday Times Culture. Głos Celeste złamie ci serce – Notion. Niesamowita, zachwycająca, ma wszystko – Jorja Smith

REKLAMA

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Rozanielona Marcelina Zawadzka śmiało odsłoniła… NIEZIEMSKIE kadry trafiły do sieci!

Celeste tak opowiada o „I Can See the Change”:

Przechodziłam przez dziwny czas. Na zewnątrz działo się mnóstwo ekscytujących rzeczy, ale w środku czułam się płasko. Było trochę tak, jakbym odłączyła się od samej siebie i świata dookoła, dlatego wiedziałam, że potrzebuję zmiany… Trudno mi to dokładnie wyrazić, ale gdy zaczęłam pisać ten utwór, pomyślałam o rozmazanym obrazie z oddali, który muszę przybliżyć, by zrozumieć, co na nim jest. Przy okazji zrozumiałam, że taka podróż nie będzie łatwa. Ostatecznie „I Can See the Change” to piosenka o nadziei i zmianie, ale by osiągnąć ten efekt, potrzeba dużo starań, cierpliwości i przekonania – Celeste.

Przełomowym momentem dla Celeste był triumf na BRIT Awards w kategorii Rising Star, jak również występ podczas gali, który był szeroko komentowany w mediach, m.in. przez takie nazwiska jak Stormzy, Harry Styles, Billie Eilish czy Dave. Znajomość z bratem Billie przerodziła się we współpracę w studiu. Jak mówi FINNEAS: – Gdy zobaczyłem występ Celeste na BRIT w lutym, zmiotło mnie. Zawładnęła sceną w sposób, który był jednocześnie intymny i z rozmachem. Pierwsze, co zrobiłem po powrocie do domu, to zapoznanie się z jej katalogiem. Kiedy skontaktowano się ze mną w sprawie produkcji „I Can See the Change”, byłem wniebowzięty. W swoim życiu miałem już to szczęście, by współpracować z wykonawcami, którzy będą ponadczasowi i Celeste zdecydowanie jest jedną z takich artystek.

Choć w ostatnich tygodniach cały świat zwolnił, Celeste nie próżnuje. Wystąpiła m.in. dla COLORS, Chris Martin osobiście zaprosił ją do sesji Global Citizen organizowanej przez Światową Organizację Zdrowia, artystka pojawiła się też w „The Graham Norton Show” oraz „Children In Need’s Big Night” na antenie BBC. Celeste zaprezentowała także swoje inspiracje muzyczne w DJ-skim secie dla NTS Radio w ramach programu „Remote Utopias”, w którym zbierano fundusze na Global FoodBanking Network. Autorka „I Can See the Change” została uwzględniona w New Music Daily w Apple Music.

▸ PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Gwiazda disco polo BEZ… Prześliczna wokalistka niewiele pozostawiła wyobraźni

I Can See the Change
Billie Eilish oficjalnie śpiewa dla Jamesa Bonda
fot. instagram.com/billieeilish
Celeste z ognistym teledyskiem do „Strange”
fot. materiały prasowe
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie
REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA