Lana Del Rey z poetyckim debiutem!

Lana Del Rey zabrała głos w sprawie plotek! Jaką tajemnicę zdradziła?
fot. materiały prasowe © Wszelkie prawa zastrzeżone

Właśnie ukazał się audiobook zawierający zbiór wierszy autorstwa Lana Del Rey zatytułowany „Violet Bent Backwards Over the Grass”.

14 wierszy w formie audiobooka przy akompaniamencie stałego współpracownika Lana Del Rey – Jacka Antonoffa – już jest dostępnych w formie plików gotowych do pobrania w najpopularniejszych serwisach z audiobookami. Wydanie na winylu oraz CD trafi do sprzedaży 2 października 2020.

Tymczasem w serwisach streamingowych możemy posłuchać jednego z nich – „LA Who Am I to Love You”: https://umusicpl.lnk.to/LDRpoem1

▸ Zobacz także: 80-letnia Tina Turner wygląda oszołamiająco. Kygo odświeża jej kultowy przebój!

Lana Del Rey mówi o projekcie:

„Violent Bent Backwards Over the Grass” to tytułowy utwór, jak również pierwszy wiersz z tej kolekcji, który napisałam. Część z nich powstała za jednym podejściem, przy niektórych pracowałam natomiast długo, pieczołowicie konstruując każde słowo, by stworzyć idealny tekst. Wiersze są eklektyczne oraz szczere, nie próbują udawać niczego innego niż to, czym są. Z tego powodu jestem z nich bardzo dumna. Mają w sobie autentycznego ducha. Część zysków ze sprzedaży zamierzam przekazać na rzecz organizacji wspierających rdzennych mieszkańców Ameryki. Zawsze chciałam wesprzeć te stowarzyszenia ze względu na wydarzenia, które ukształtowały moją życiową ścieżkę – mówi Lana Del Rey.

Podstawową dyskografię Lany Del Rey zamyka album „Norman Fucking Rockwell”, który ukazał się w sierpniu 2019 i zdobył niezwykle przychylne recenzje. Pitchfork nazwał artystkę „jedną z najlepszych żyjących amerykańskich kompozytorek”. Krążek trafił na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Jego producentem i współkompozytorem był Jack Antonoff. Na płytę trafiły m.in. takie utwory jak „Venice Bitch”, „Mariners Apartment Complex”, „Hope is a dangerous thing for a woman like me to have – but I have it” czy „Doin’ Time” – cover utworu Sublime. „Norman Fucking Rockwell” było nominowane do Grammy w kategoriach Album roku i Piosenka roku.

Debiutancki album Lany Del Rey, „Born To Die”, ukazał się w styczniu 2012, trafił na szczyt listy sprzedaży w wielu krajach, wygrał dwie nagrody BRIT, był również piątym najlepiej sprzedającym się albumem 2012 roku. „Paradise” zapewniło artystce pierwszą w karierze nominację do Grammy. „Ultraviolence” (2014) trafił na pierwsze miejsce list sprzedaży w USA i UK. W 2015 ukazał się czwarty album Lany, „Honeymoon”, a dwa lata później – „Lust for Life”.

▸ Przeczytaj również: Oto najlepszy album R&B tego roku! „Chilombo” bije rekordy popularności

LA Who Am I To Love You (From The Audiobook “Violet Bent Backwards Over The Grass”)
▸ Subskrybuj nasze wiadomości w oficjalnej aplikacji Google! 
Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? 
Dołącz do nas już teraz na Facebooku Instagramie