Tak wygląda Wszechświat! NASA wykonała imponujące zdjęcie

Tak wygląda Wszechświat! NASA wykonała imponujące zdjęcie
fot. screen YouTube

NASA od zawsze miała ambitne plany i wiele z nich zostało już zrealizowanych. Pięć lat temu Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej wykonała niezwykłe zdjęcie, które udowadnia, że ludzki umysł nie jest w stanie pojąć, jak wielki może być Wszechświat.

Dokładnie 5 stycznia 2015 roku NASA we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną wykonała największe do tej pory zdjęcie Galaktyki Andromedy. Wszystko za sprawą teleskopu Hubble’a, który zrealizował obraz o rozdzielczości 1,5 miliarda pikseli. Jego waga zajmuje blisko 4,3 GB przestrzeni dyskowej, porównywalnej do jednego filmu na płycie DVD.

▸ Zobacz także: Wygląda obłędnie! Honorata Skarbek zachwyca w nowym teledysku

Zaskakujący obraz Wszechświata!

Nowy obraz to zaskakujące spojrzenie na ogrom Wszechświata. Zdjęcie Andromedy bardzo wysokiej rozdzielczości od Hubble’a (NASA/ESA) możecie zobaczyć na stronie: https://www.spacetelescope.org/images/heic1502a/. Aby wyświetlić cały obraz, potrzeba ponad 600 ekranów telewizyjnych w rozdzielczości HD.

Jest to największe zdjęcie z teleskopa Hubble’a, jakie kiedykolwiek opublikowano! Widzimy na nim ponad 100 milionów gwiazd i tysiące gromad gwiazdowych osadzonych w części dysku galaktyki w kształcie naleśnika, rozciągającej się na przestrzeni ponad 40 000 lat świetlnych.

▸ Przeczytaj również: Ruda z Red Lips już tak nie wygląda! Joanna Lazer przeszła metamorfozę

Warto zaznaczyć, że jest to tylko fragment Wszechświata!

▸ Subskrybuj nasze wiadomości w aplikacji Google! Nie chcesz przegapić żadnej plotki czy wiadomości ze świata show-biznesu? Dołącz do nas już teraz na Facebooku i Instagramie

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!