MUZOTAKTNEWSYMuzykaJego hit nie wyjdzie Ci z głowy! Shane Codd - l „Get Out My Head”

Jego hit nie wyjdzie Ci z głowy! Shane Codd – l „Get Out My Head”
J

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Historia Shane’a Codda to świetny dowód na to, że w pandemicznym roku mogą dziać się rzeczy podnoszące na duchu i przynoszące nadzieję. Shane Codd jest mocno zainspirowany brzmieniami lat 90. oraz wczesnych zerowych.

Niespełna 23-letni Irlandczyk, Shane Codd zamieścił swój pierwszy utwór „Get Out My Head” w internecie. Miał to być jego sposób na radzenie sobie z covidowym stresem. Utwór stał się hitem na całym świecie.

REKLAMA

Singiel „Get Out My Head” zbudowany wokół pianina zawiera wszystkie elementy rasowego house’owego bangera. Wiralowo kawałek zgromadził ponad 630 tys. odtworzeń w platformie Soundcloud oraz 420 tys. streamów w Spotify w ciągu trzech miesięcy od uploadu.

▸ Zobacz: Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia…

Materiały promocyjne partnera

Shane Codd nie umknął uwadze legendarnej wytwórni Polydor, która podpisała kontrakt z artystą i wydała na nowo chwytliwy klubowy hit. Shane stworzył „Get Out My Head” jako odpowiedź na ograniczenia lockdownu. Jak wyjaśnia artysta:

– Chciałem wyjść i robić normalnie rzeczy, chciałem też – zapewne jak większość z nas – wyrzucić z głowy stres covidowy. Bardzo dużo myślałem nad tym wokalem, a sam utwór stał się ucieczką. Pamiętam, gdy pierwszy raz posłuchałem „Get Out My Head” w samochodzie, udało mi się wtedy poczuć ulgę oraz dobry klimat. Wyobraziłem sobie festiwale, tańczących ludzi, co w świecie lockdownu stało się naprawdę odległym uczuciem. 

Udostępniłem utwór w internecie i od razu otrzymałem entuzjastyczne reakcje. Byłem zachwycony. Ludzie publikowali piosenkę, oznaczali mnie, a ja czułem olbrzymią wdzięczność za to, że im się podoba. Dostałem sporo wiadomości, że kawałek pomógł ludziom w lockdownie i że dla nich to numer roku. Nie mogłem w to uwierzyć.

Utwór znajduje się obecnie na 13. pozycji Airplay Charts w Polsce. Dotarł też do 3. miejsca najpopularniejszych utworów na Shazamie w naszym kraju. Na całym świecie „Get Out My Head” przekroczyło 72 mln streamów. Dotarło na szczyt Dance Radio w US, 20. miejsce Official UK Charts oraz odpowiednio 21. i 37. miejsca w analogicznych zestawieniach w Belgii i Holandii. W Spotify zdobyło 50. pozycję Global Chart, poradziło sobie także dobrze m.in. w Belgii (#3), Wielkiej Brytanii (#7), Holandii (#7), Danii (#8), Irlandii (#10), Finlandii (#29) czy w Niemczech (#50). U naszych zachodnich sąsiadów singiel dodano m.in. do playlisty radia NRJ.

Shane Codd jest mocno zainspirowany brzmieniami lat 90. oraz wczesnych zerowych. Pierwszy rozgłos zdobył w 2018, gdy został finalistą konkursu Breakout Producer organizowanego przez znanego irlandzkiego DJa, Marka McCabe’a. Od tego czasu Shane Codd mógł liczyć na występy w klubach w swoim kraju, jak również wsparcie radia SPIN 1038. 

„Get Out My Head” to dowód na to, że Shane Codd jest utalentowanym młodym artystą skazanym na sukces. 

▸ Przypominamy: Marcelina Zawadzka takich zdjęć jeszcze nie miała! Pokazała za dużo?!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA