Amber van Day i Ilira: Nawet nie próbuj poderwać im chłopaka!

Amber van Day i Ilira: Nawet nie próbuj poderwać im chłopaka!
fot. Roisino & Manuela Hall

UWAGA: te dwie wokalistki nie przyszły tutaj, by się bawić. Amber van Day i Ilira prezentują wspólny singiel „See You In Tears”.

Amber van Day rozpoczęła 2021 rok od zawojowania Shazama – jej singiel „Kids In The Corner” poszybował na szczyt Global Shazam Charts za sprawą przebojowego serialu Netflixa „Przeznaczenie: Saga Winx”. Kolejny krok wokalistki to utwór z jeszcze większym potencjałem na przebój: „See You In Tears” w duecie z niepodrabialną Ilirą.

Amber van Day i Ilira, urodzone w Szwajcarii, z kosowsko-albańskimi korzeniami, w „See You In Tears” mają bardzo dobitny przekaz dla dziewczyn, które próbują poderwać ich chłopaków: „Jak szczeniak w oknie / Nie da się mu oprzeć / Dlatego go pragniesz / Tak jak ja go pragnę / Ale nie miej złudzeń”.

▸ Zobacz: Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia…

Ten duet fantastycznych wokalistek w humorystyczny sposób mówi o tym, dlaczego podrywanie cudzego chłopaka nie jest dobrym pomysłem. „See You In Tears” z przebojową linijką „Why you’re such a bitch, bitch, trying to steal my man” zostaje w głowie na bardzo długo. To zadziorny utwór ze świeżą energią. Słuchanie Amber oraz Iliry to czysta przyjemność. Konkurencja nie ma szans.

Dziewczyny obserwowały się wzajemnie na Instagramie od dłuższego czasu i gdy stwierdziły, że uwielbienie jest obustronne, postanowiły przenieść tę energię do studia. Amber wielokrotnie podkreślała zachwyt nad czterooktawowym głosem Iliry czy jej niezależną osobowością. Ilira z kolei dojrzała w Amber swoją bratnią duszę, jeżeli chodzi o gust muzyczny oraz nieustępliwość w przebijaniu się w muzycznym świecie, wciąż niestety zdominowanym przez mężczyzn.

Amber van Day tak mówi o duecie z Ilirą: – Uwielbiam z nią pracować. Napisałyśmy razem kilka utworów w lockdownie. „See You In Tears” okazał się utworem z największym pazurem. Ilira jest genialną kompozytorką i mam też obsesję na punkcie jej głosu. Myślę, że obie jesteśmy trochę spoza głównego nurtu i nie boimy się przesuwania granic. Ilira jest PRAWDZIWĄ szefową, a dzięki takim osobom jak ona czuję się o wiele silniejsza jako kobieta w świecie muzyki!

Ilira to najgorętszy towar eksportowy niemieckiego popu. Posiadająca albańskie korzenie wokalistka ma ponad 5 mln słuchaczy miesięcznie w Spotify. Jej głos słychać w takich hitach jak „FADING”, „Lose You” czy „Ladida (My Heart Goes Boom)”.

Ilira również nie szczędzi słów pochwały dla Amber: – Obserwuję jej karierę od dawna. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że byłam fanką Amber jeszcze jako mała dziewczynka. Podczas naszych sesji na Zoomie siedziałam w domu rodziców w Szwajcarii, Amber w Londynie, a wspierający nas kompozytor w Berlinie. Dlatego było to bardzo międzynarodowe połączenie. Amber i ja jesteśmy podobne jeśli chodzi o poziom pasji i perfekcjonizmu. Poczułam z nią więź, też na poziomie charakteru. Obie jesteśmy ambitnymi kobietami w męskim świecie. Wspaniale się dogadujemy.

Amber van Day debiutowała singlem „Kids In The Corner”, który zyskał sławę, gdy trafił do pierwszej sceny wielkiego hitu Netflixa – „Przeznaczenie: Saga Winx”. Piosenka została wyszukana ponad 250 tys. razy w Shazamie i trafiła na 17. miejsce Globalr Shazam Charts oraz 2. Shazam Discovery US. Na początku marca 2021 ukazał się remiks utworu autorstwa Goodboys, znanych m.in. z wielkiego hitu z Meduzą „Piece of My Heart”.

▸ Przypominamy: Marcelina Zawadzka takich zdjęć jeszcze nie miała! Pokazała za dużo?!

Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!