MUZOTAKTNEWSYMuzykaBillie Eilish ogłasza premierę drugiego albumu! Znamy szczegóły

Billie Eilish ogłasza premierę drugiego albumu! Znamy szczegóły
B

REKLAMA
REKLAMA

Fani artystki czekali na ten moment. Od kilku dni amerykańska gwiazda dawała wskazówki, że powraca z nowym materiałem. Teraz jest wszystko jasne. „Happier Than Ever”, bo tak brzmi tytuł drugiej płyty Billie Eilish, ukaże się 30 lipca. W najbliższy czwartek, 29 kwietnia, o 18:00 polskiego czasu w serwisach cyfrowych pojawi się pierwszy singiel promujący album.

Billie Eilish to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych piosenkarek młodego pokolenia. Artystka zyskała rozgłos za sprawą singla „Ocean Eyes” w 2015 i od tej pory przekracza kolejne bariery za sprawą swojej twórczości łamiącej wszelkie konwencje gatunkowe.

W 2019 roku ukazał się jej debiutancki album „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”, który zadebiutował na szczycie Billboard 200 w Stanach oraz innych listach sprzedaży w 17 krajach. Stał się także najpopularniejszym albumem roku w serwisach cyfrowych. Krążek został w całości napisany, wyprodukowany i nagrany w rodzinnym domu Billie w Los Angeles wspólnie z bratem Finneasem. Teraz powraca z kolejnym materiałem muzycznym.

Billie Eilish ogłasza premierę drugiego albumu!

REKLAMA

„Happier Than Ever” to następca świetnie przyjętego „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?”. Podobnie jak w przypadku debiutu, „Happier Than Ever” w całości zostało napisane i wyprodukowane przez Billie Eilish i jej brata Finneasa, w Los Angeles, bez udziału innych songwriterów czy producentów. Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty Billie Eilish usłyszymy w czwartek, 29 kwietnia, o 18:00 polskiego czasu. Czekacie na jej nowy krążek?

▸ Zobacz: Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia…

Billie Eilish – „Happier Than Ever” – lista utworów

1. Getting Older
2. I Didn’t Change My Number
3. Billie Bossa Nova
4. my future
5. Oxytocin
6. GOLDWING
7. Lost Cause
8. Halley’s Comet
9. Not My Responsibility
10. OverHeated
11. Everybody Dies
12. Your Power
13. NDA
14. Therefore I Am
15. Happier Than Ever16. Male Fantasy

„Happier Than Ever” będzie dostępne w serwisach cyfrowych oraz w kilku formatach fizycznych, m.in. CD, LP i ekskluzywnym winylu.

▸ Przypominamy: Gosia Andrzejewicz z pierwszym singlem po programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo

Billie Eilish przeszła do historii jako najmłodsza artystka, która otrzymała nominacje i nagrody Grammy w czterech najważniejszych kategoriach: Najlepszy nowy artysta, Album roku, Nagranie roku, Piosenka roku. Dodatkowo otrzymała nagrodę w kategorii Najlepszy album wokalny pop. Billie okazała się także najmłodszym artystą, który napisał i nagrał motyw do filmu o Jamesie Bondzie, „No Time To Die”. Również podczas tegorocznej ceremonii Grammy Billie Eilish mogła cieszyć się nagrodą – tym razem w jej ręce trafiły statuetki za Nagranie roku („everything i wanted”) oraz Najlepsza piosenka napisana dla medium wizualnego („No Time To Die”).

Billie Eilish oficjalnie śpiewa dla Jamesa Bonda
fot. instagram.com/billieeilish
Billie Eilish królową Grammy 2020 (ZDJĘCIA)
fot. instagram.com/cbstv
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!
REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA