MUZOTAKTNEWSYHotPlotaJustin Bieber krytykowany za zdjęcie w sieci. Afroamerykanie oburzeni!

Justin Bieber krytykowany za zdjęcie w sieci. Afroamerykanie oburzeni!
J

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Kilka dni temu Justin Bieber został oskarżony o rasizm i „kulturowe przywłaszczenie”. To nie pierwszy raz, gdy Kanadyjski gwiazdor spotkał się z tak ogromną krytyką z powodu swojej fryzury. Fani są oburzeni!

Na początku tygodnia Justin Bieber zaprezentował się w krótkich dredach. Zdjęcia piosenkarza w nowej fryzurze natychmiast wywołały spore poruszenie wśród internautów, którzy nie szczędzili słów krytyki pod jego adresem. 27-latek usłyszał oskarżenia o niewrażliwość rasową i reakcją na kulturowe przywłaszczenie. To nie pierwszy raz, kiedy artysta mierzy się z tak dużą falą hejtu, bowiem w 2016 roku był krytykowany za noszenie warkoczyków.

REKLAMA

▸ Zobacz: Maciej Musiałowski debiutuje muzycznie! U boku Julia Wieniawa, a w tle historia…

Kontrowersje wokół włosów Justina Biebera

Tym razem jego obecny wygląd przyciągnął uwagę członków społeczności rodu Blacków. W kulturze afroamerykańskiej włosy od zawsze odgrywały bardzo istotną rolę jako znak ich afrykańskiej tożsamości i przedmiot rasowej dumy. Nie dziwi więc fakt, że wiele czarnoskórych kobiet wyraziło swój sprzeciw, określając nową fryzurę piosenkarza jako „całkowicie obraźliwą i lekceważącą”. W komentarzach domagają się, aby artysta ją zmienił i przeprosił społeczeństwo. Chociaż Justin Bieber wcześniej przekonywał, że popiera równość rasową i jest „pod wpływem czarnej kultury”, niektórzy użytkownicy mediów społecznościowych stwierdzili, że celebryta cofnął się o „1000 kroków do tyłu”.

Trzeba mu pozwolić na podejmowanie własnych decyzji, jak i błędów – wyznał wieloletni menedżer piosenkarza, Scooter Braun.

Justin Bieber oskarżany o rasizm

Materiały promocyjne partnera

„Posłuchaj Justin, nie obchodzi mnie, jak długo cię lubię, to jest kulturowe przywłaszczenie i nie podoba mi się to” – napisał oburzony fan na Twitterze. „Justin, jak zamierzasz głosić, że jesteś zwolennikiem czarnych ludzi, a potem przywłaszczać ich kulturę? ​​Niech to ma sens, kolego”.

▸ Przypominamy: Gosia Andrzejewicz z pierwszym singlem po programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo

„To naprawdę rozczarowujące, widzieć cię z dredami, myślałem, że się czegoś nauczyłeś” – skomentował jeden z internautów na Instagramie.

„Justin Bieber nosi teraz loki. Nie podoba mi się to, ponieważ czarnoskórzy ludzie noszący loki są nadal dyskryminowani w miejscu pracy za noszenie włosów, które są dla nich naturalne. Istnieją przepisy, które faktycznie tego zabraniają” – dodał kolejny.

„Jako czarnoskóra kobieta chcę ci powiedzieć, że jest to całkowicie obraźliwe i lekceważące. Obetnij włosy lub napraw to… fakt, że jest 2021 r., a ludzie nadal przywłaszczają sobie czarnych, jest obrzydliwe” – wtórowała jedna z internautek.

Nie możesz po prostu założyć czegoś tak historycznego i zignorować zmagań stojących za tym, co mówi ta fryzura – powiedziała polityczna organizatorka Halo Collective, Stephanie Cohen.

Inni bronili fryzury Biebera, mówiąc, że powinien mieć swobodę wyrażania siebie, jak mu się podoba. „Pozwólcie mu układać włosy tak, jak chce. Ludzie mogą wybrać fryzurę, jaką chcą” – czytamy w komentarzach. Nie pierwszy raz Bieber został oskarżony o rasizm, w 2014 roku gwiazdor przeprosił za nagrania, na których robił sobie „rasistowskie” żarty. Dwa lata później spotkał się z podobną reakcją za noszenie warkoczyków w stylu „cornrows”. 

Justin Bieber z DREDAMI! Pokazał, jak spędza czas z Hailey Bieber: „Powrót do akcji”
fot. instagram.com/justinbieber
Justin Bieber z DREDAMI! Pokazał, jak spędza czas z Hailey Bieber: „Powrót do akcji”
fot. instagram.com/justinbieber
Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu?
▸ Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA