MUZOTAKTNEWSYGwiazdyOlivia Rodrigo z pierwszym złotem!

Olivia Rodrigo z pierwszym złotem!
O

REKLAMA
REKLAMA

Olivia Rodrigo z albumem „Sour” zadebiutowała na szczycie Billboard 200, listy najpopularniejszych płyt w USA, z najlepszym wynikiem roku. Album już w premierowym tygodniu pokrył się złotem.

Wyczekiwany album debiutancki Olivii Rodrigo „Sour” zadebiutował na szczycie Billboard 200 z 295 tys. sprzedanych albumów, tym samym już na starcie zapewniając sobie odznaczenie złotej płyty przyznawane przez RIAA.

▸ Przypominamy: Miss Polonia pokazała zdjęcia w BIKINI. Milena Sadowska zachwyciła fanów!

Olivia Rodrigo z debiutem na medal

REKLAMA

„Sour” zanotował też najwięcej amerykańskich streamów dla debiutanckiego albumu wokalistki i pobiło rekord tygodniowych streamów albumu wokalistki w historii Spotify – ponad 385 mln streamów na całym świecie! Album 18-letniej wokalistki trafił na pierwsze miejsca sprzedaży także w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii, Norwegii, Holandii, Szwecji, Australii i Nowej Zelandii. W Polsce album zadebiutował na 6. miejscu Spotify Album Chart.

W Wielkiej Brytanii „Sour” zanotowało najlepszy tydzień premierowy 2021 roku, z 51 tys. sprzedanych egzemplarzy oraz najlepszy wynik otwarcia dla debiutanckiego albumu od dwóch lat. LP ustanowiło też nowy oficjalny rekord UK w streamingu, zdobywając najwięcej streamów w historii dla albumu debiutanckiego. Rodrigo jest także najmłodszą artystką, która zanotowała podwójny debiut na szczytach list przebojów – za sprawą albumu „Sour” oraz singla „good 4 u”.

▸ Zobacz: Bebe Rexha TOPLESS! Tak nominowana do Grammy, światowa gwiazda promuje drugą płytę

W poprzednim tygodniu Rodrigo zapewniła sobie szczyt Billboard Hot 100 za sprawą „good 4 u”, trzeciego singla promującego „Sour”. Utwór w pierwszy tydzień po premierze zdobył 108 mln streamów audio i 43 mln streamów wideo na całym świecie.

„Sour” – w całości współtworzone przez Olivia Rodrigo – przeszło do historii również dzięki temu, że to pierwszy debiutancki album, z którego już dwa pierwsze promujące single znalazły się na szczycie Hot 100. Pierwszy to przełomowy „drivers license”, a drugi „deja vu”.

Obecnie Rodrigo, debiutancka, ma 3 utwory w Top 40 – ma to miejsce pierwszy raz w 20-letniej historii archiwizacji systemu. Trzy wyżej wymienione single zanotowały też trzy najwyższe wyniki streamów pojedynczych utworów w USA w 2021 roku.

8 stycznia 2021 odbyła się premiera singla „drivers license”, a dziś utwór ma już status potrójnej platyny w USA. Dzięki tej piosence Olivia Rodrigo z miejsca stała się jedną z najciekawszych debiutantek 2021 roku. Utwór spędził 8 tygodni z rzędu na szczycie Hot 100 i stał się pierwszą tegoroczną premierą, która przekroczyła miliard streamów. 1 kwietnia ukazał się singiel „deja vu”.

Olivia Rodrigo w programie „Saturday Night Live” (odcinek z 15 maja):

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA