MUZOTAKTNEWSYProgramy rozrywkoweThe Voice Of Poland: ANIA BYRCYN z „The Voice Of Poland” przedstawia debiutancki singiel „Chowam się”

The Voice Of Poland: ANIA BYRCYN z „The Voice Of Poland” przedstawia debiutancki singiel „Chowam się”
T

REKLAMA
REKLAMA

To bez wątpienia będzie jeden z najciekawszych debiutów roku na polskiej scenie w 2021 roku! Finalistka muzycznego show „The Voice Of Poland” właśnie wydała swój debiutancki singiel. Ania Gąsienica-Byrcyn prezentuje singiel zatytułowany „Chowam się”.

Ania Gąsienica-Byrcyn z „The Voice Of Poland” urodziła się w Kanadzie, ale w jej żyłach płynie podhalańska krew. Doskonale opanowała nie tylko śpiew góralski, ale i wokalistykę jazzową. Jej talent szeroka publiczność poznała właśnie 11. edycji popularnego muzycznego programu TVP, w której Ania dotarła do finału.

▸ Przypominamy: Madalina Ghenea, której nie można się oprzeć. Fani są pod wrażeniem: „Najpiękniejsza kobieta!”

REKLAMA

Ania właśnie debiutuje niezwykłym singlem „Chowam się”, będącym połączeniem piosenki pop z wpływami muzyki jazzowej. 

Kim jest Ania Byrcyn z „The Voice of Poland”

Ania Gąsienica-Byrcyn – choć urodziła się w Kanadzie, wraz z siostrą Maryną oraz bratem Klimkiem jest potomkinią najstarszych i najpotężniejszych podhalańskich rodów góralskich. Z uwagi na pochodzenie, Ania od urodzenia uczestniczyła w wydarzeniach rodzinnych, którym często towarzyszyła góralska muzyka na żywo.

Od 5. roku życia brała udział w próbach góralskiego zespołu Małe Klimki. W wieku siedmiu lat Ania Byrcyn rozpoczęła edukację w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej w Zakopanem i splotła swój rozwój muzyczny z grą na skrzypcach. Kontynuowała go przez 12 lat, do ukończenia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie.

▸ Zobacz: Camila Cabello w bikini! Wyciekły jej plażowe zdjęcia z Shawnem Mendesem

Ania Gąsienica-Byrcyn zachwyca

Rozwojowi wokalu sprzyjały zespoły góralskie, do których Ania należała od dziecka. Małe Klimki, Polaniorze aż w końcu od 2018 roku 9 SIYŁ – zespół, z którym koncertuje od Kościeliska po Pekin i Delhi, wygrywając liczne konkursy muzyki ludowej, tradycyjnej oraz góralskiej i osiągając w tej dziedzinie najwyższy możliwy poziom.

Technika śpiewania po góralsku różni się jednak od techniki śpiewania muzyki rozrywkowej, popu czy jazzu tak, jak gwara góralska różni się od języka polskiego. Dlatego od 2016 Ania pracuje nad doskonaleniem innych technik śpiewania oraz wydobywaniem kolejnych odcieni i barw jej głosu – początkowo indywidualnie, a od 2018 także pod okiem wykładowców Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu.

Jesienią 2020 muzykalność, talent i pracowitość, a także nieprzeciętna wrażliwość, doprowadziły Anię Byrcyn do finału 11. edycji talent show „The Voice of Poland”, podczas której zachwyciła jurorów i ogólnopolską publiczność.

Od tamtej pory Ania Byrcyn ma na koncie kilka mniejszych i większych wydarzeń muzycznych, m. in. udział w koncercie Betlejem w Polsce, gościnny występ na płycie „Jazz meets The Beatles, czy produkcję muzyczno-fabularną TVP pt. „Dekalog A.D. 2021”.

Singiel jest już dostępny w serwisach cyfrowych: 
http://www.soundline.biz/AniaByrcynChowamSie/

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA