MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwalePol'and'Rock Festival 2021: Pierwszy występ Slift w Polsce!

Pol’and’Rock Festival 2021: Pierwszy występ Slift w Polsce!
P

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Pol’and’Rock Festival 2021. Trio Slift pochodzące z francuskiego miasta Tuluza zabierze publiczność Najpiękniejszego Festiwalu Świata na kosmiczną eskapadę po rockowych brzmieniach.

Cieszymy się, że Slift zaprezentuje się polskiej publiczności w ramach Pol’and’Rock Festival 2021. To jedna z najciekawszych kapel grająca innowacyjne połączenie gatunków muzyki rockowej, takich tak rock psychodeliczny, doom rock, rock progresywny, garage rock i krautrock.

REKLAMA

▸ Przypominamy: Inna zrzuciła ubrania! Piosenkarka zaskoczyła swoich fanów: „Jesteś boginią!”

Trio Slift wystąpią na Pol’and’Rock Festival 2021

Zespół tworzy trzech muzyków – rodzeństwo Rémi i Jean Fossat oraz Canek Flores. Slift ma na koncie  wydaną w 2017 roku EPkę oraz dwie płyty długogrające – wydaną w 2018 roku “La Planete Inexploree” (czyli Planeta Nieodkryta) i enigmatycznie zatytułowany, konceptualny krążek “Ummon” z 2020 roku.

Materiały promocyjne partnera

Podczas, gdy teksty kapeli opisują wydarzenia rozgrywające się w kosmosie, to muzycznie Slift kreuje trzymający w napięciu majstersztyk. Ściana gitarowych riffów buduje napięcie, a zapętlone, psychodeliczne brzmienia w towarzystwie intensywnego rytmu perkusji odpowiadają za intensywne, odrzutowe wręcz tempo muzyki. Zachrypnięty głos wokalisty idzie w parze z mechanicznymi pogłosami.

Utwory Slift są długie, niezwykle intensywne, rozwibrowane – jednak nie przytłaczają słuchacza, bo muzycy umiejętnie łączą imponującą ścianę dźwięku z melodyjną linią hipnotyzującego psychodelicznego rocka. Kapela gra muzykę pełną przestrzeni, często przywołującą na myśl muzykę filmową. 

W 2021 roku ukazała się kompilacja nazwana “Levitation Sessions”, która zawiera zagrane na żywo utwory z dwóch płyt zespołu Slift. Występ na Pol’and’Rock Festival będzie pierwszym koncertem francuskiej kapeli w Polsce. 

▸ Zobacz: Nagusieńka Doja Cat! Tak gwiazda promuje swój nowy projekt „Planet Her”

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA