Zacznij sobotę już dzisiaj z nowym klipem Twenty One Pilots do singla “Saturday”!

Wielki powrót grupy Twenty One Pilots! Już teraz posłuchaj singla „Shy Away”
fot. materiały prasowe

Zdobywcy Grammy Twenty One Pilots wydali właśnie klip do singla “Saturday” z ostatniego albumu “Scaled And Icy”. Reżyserią zajął się Andrew Donoho, a zdjęcia powstawały na przestrzeni tygodnia w maju, wykorzystując wiele lokalizacji, w tym m. in. specjalnie przygotowany set pod wodą oraz łódź podwodną.

W teledysku muzycy Twenty One Pilots zanurzają się by zagrać specjalny koncert pod wodą, gdy w pewnym momencie występ przerywa nieoczekiwany gość.

▸ Przypomnijmy: Inna zrzuciła ubrania! Piosenkarka zaskoczyła swoich fanów: „Jesteś boginią!”

Przypomnijmy, że 21 maja zespół wydał długo wyczekiwany, nowy album „Scaled And Icy”. Album promowały wcześniej wydane utwory: „Saturday”, „Choker” oraz „Shy Away”, który przez wiele tygodni okupował najwyższa pozycję formatu Alternative Radio.

Tym samym Twenty One Pilots znaleźli się w elitarnym gronie artystów, którzy dotarli na szczyt notowania w ciągu maksymalnie trzech tygodni od premiery. Wcześniej taka sztuka udała się zespołom: U2, R.E.M., The Cure, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers i Foo Fighters.

Nowy album Twenty One Pilots

Tyler Joseph napisał i prawie w całości sam wyprodukował nowy album w jego domowym studiu podczas rocznej izolacji, podczas gdy Josh Dun dogrywał partie perkusyjne na drugim końcu kraju. Album „Scaled And Icy” to owoc „wirtualnej” współpracy obydwu muzyków, przepełniony powszechnie panującymi emocjami towarzyszącymi nam w 2020 roku: niepokoju, samotności, znudzenia, czy wątpliwości dotyczących przyszłości.

Duet musiał zrzec się swoich dotychczasowych przyzwyczajeń podczas pracy w studio, co wpłynęło na odważniejsze i bardziej kreatywne podejście do pisania nowej muzyki. W rezultacie stworzyli utwory, które dają nam siłę do działania, nawet pomimo chwilowych niepowodzeń. 

▸ Zobacz również: Wszyscy patrzyli tylko na nią! Wystarczyło, że odsłoniła… Jej stylizacja to hit?

Sukces Twenty One Pilots

W 2020 roku Twenty One Pilots zaskoczyli fanów wydając single „Level of Concern” oraz „Christmas Saves The Year”. Pierwszy z nich wylądował w zestawieniu Billboard Hot 100 oraz otrzymał złoty status z Stanach Zjednoczonych i pozwolił na zwycięstwo zespołu w kategorii “Favorite Artist – Alternative Rock” podczas gali American Music Awards.

Dodatkowo grupa pobiła rekord Guinnessa na najdłuższy klip w historii dzięki nigdy nie kończącemu się teledyskowi do „Level of Concern”. Wymyślony przez zespół wraz z reżyserem Jasonem Nickel i Jasonem Zadą koncept zgromadził 162 tysiące zgłoszeń od fanów z całego świata, które zostały wykorzystane do stworzenia nowego teledysku, emitowanego na YouTube w formie live’a.

Co trzy minuty i czterdzieści sekund na YouTube powstawał zupełnie nowy klip, zawierający fragmenty video przesłane przez fanów. Tym samym zespół pobił rekord poprzednio należący do Pharella i jego 24-godzinnego klipu do utworu „Happy”. „Level Of Concern” był wyświetlany w formie live’a przez 177 dni, czyli 4 264 godzin, 10 minut i 25 sekund. 

Przypomnijmy, że album “Trench” z 2018 roku otrzymał platynowy status zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i w Polsce oraz w wielu innych krajach na całym świecie. Płyta zawierała takie hity jak „Chlorine” (podwójna platyna w Polsce), czy pokryte w Polsce złotem „My Blood”, „Nico And The Niners” oraz „Jumpsuit”. Ostatni z nich stał się najszybciej awansującym hitem, który dotarł na szczyt zestawienia Alternative Songs listy Billboardu, a także zapewnił grupie czwartą nominację do Grammy (w kategorii Najlepsza rockowa piosenka).

▸ Zobacz również: Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!

W 2019 roku płyta “Vessel” z 2013 roku zdobyła złoty i platynowy status, a każda piosenka z albumu pokryła się złotem, platyną lub wielokrotną platyną w USA. Kolejny krążek Twenty One Pilots, “Blurryface” (2015), był pierwszym w cyfrowej epoce, który osiągnął takie wyniki w 2018 roku. Tym samym duet z Columbus w Ohio okazał się pierwszym na świecie wykonawcą, któremu udała się ta sztuka.

Twenty One Pilots – Scaled And Icy  

1.    Good Day
2.    Choker
3.    Shy Away
4.    The Outside
5.    Saturday
6.    Never Take It
7.    Mulberry Street
8.    Formidable
9.    Bounce Man
10.    No Chances
11.    Redecorate

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!