MUZOTAKTImprezy, KoncertyManeskin w Polsce. Szczegóły wyjątkowego koncertu

Maneskin w Polsce. Szczegóły wyjątkowego koncertu
M

REKLAMA
REKLAMA

Maneskin, jedno z największych międzynarodowych muzycznych objawień ostatnich miesięcy, dołącza do artystów, którzy zagrają na Open’er Park powered by Orange – wyjątkowym, jednorazowym wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 15 lipca – 22 sierpnia w Gdyni, Park Kolibki.

Maneskin to dziś jedna z najbardziej pożądanych koncertowo grup w Europie, która wdarła się w tym roku przebojem do masowej świadomości. Młodą włoską formację tworzą Damiano (wokal), Thomas (gitara), Ethan (perkusja) i Victoria (bas), – w połowie Dunka. To właśnie ona zaproponowała nazwę zespołu, która w języku duńskim oznacza blask księżyca. Wszyscy członkowie (dziś w wieku 20-22 lat), znają się od wczesnych czasów szkolnych, a muzykę zaczęli tworzyć wspólnie w 2015 roku.

▸ Przypomnijmy: Inna zrzuciła ubrania! Piosenkarka zaskoczyła swoich fanów: „Jesteś boginią!”

REKLAMA

Ich brzmienie definiuje muzyczny eklektyzm – od rocka przez rap, hip hop, reggae po funk i pop. A wszystko to spaja fenomenalny głos Damiano. Ich debiutancki album „Il Ballo della Vita” (2018) szybko wspiął się na szczyt sprzedaży we Włoszech. Jego sukces potwierdziła ogromna europejska trasa koncertowa, z której blisko 70 występów zostało wyprzedanych.

▸ Zobacz również: Wszyscy patrzyli tylko na nią! Wystarczyło, że odsłoniła… Jej stylizacja to hit?

W marcu ukazał się ich drugi album „Teatro d’ira – Vol. I”, który powstawał w Londynie. Kiedy w maju tego roku w Rotterdamie wygrali Eurowizję z kawałkiem „Zitti E Buoni” nastąpiła prawdziwa eksplozja międzynarodowej popularności. Jeszcze w tym roku ma ukazać się „Teatro D’ira – Vol. II”. Widzimy się w Gdyni!

Już 19 sierpnia na Open’er Park pierwszy regularny koncert Maneskin w Polsce!

Do tej pory potwierdzone koncerty Open’er Park: Brodka (15.07), The Dumplings (16.07), Quebonafide (17-18.07), Daria Zawiałow (22.07), Dawid Podsiadło (23-25.07), OIO (29.07), schafter (29.07), Artur Rojek (30.07), Organek (31.07), Molesta Ewenement (1.08), Kwiat Jabłoni (5.08), Maria Peszek (6.08), Sokół / Rasmentalism / Rosalie, (7.08), Pezet (8.08), Tymek (12.08), Rysy / Kamp! / A_GIM (13.08), Zalewski (15.08), Amelie Lens / DEAS (21.08).

▸ Zobacz również: Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA