MUZOTAKTNEWSYGwiazdyManeskin bije kolejne rekordy! Zmierzają ku światowej dominacji?

Maneskin bije kolejne rekordy! Zmierzają ku światowej dominacji?
M

REKLAMA
REKLAMA

Maneskin bije rekordy popularności. To obecnie najczęściej odtwarzani włoscy artyści na świecie, bowiem 34 milionów streamów zgromadzili w zeszłym miesiącu! Teraz świętują kolejny sukces, bowiem błyskawicznie osiągnęli pierwsze miejsce na Spotify Global Top 50 Chart z kawałkiem „Beggin”.

Gdyby tego było mało, Maneskin regularnie podbijają także światowe listy przebojów utworami „I Wanna Be Your Slave” oraz „Zitti e buoni” (ponad 170 milionów odtworzeń!). Certyfikowana platyną we Włoszech płyta właściwie może pochwalić się ponad 400 milionami odtworzeń w samym Spotify.

▸ Przypomnijmy: Inna zrzuciła ubrania! Piosenkarka zaskoczyła swoich fanów: „Jesteś boginią!”

REKLAMA

Po zwycięstwie w Konkursie Piosenki Eurowizji 2021, Maneskin osiągał bezprecedensowe wyniki dla włoskich artystów: są pierwszym zespołem w historii, który wszedł na brytyjskie listy przebojów dwoma singlami w tym samym czasie (na 6. i 10. miejscu), co tydzień zbierając nowe certyfikaty, zarówno we Włoszech, jak i za granicą. „I Wanna Be Your Slave” pokryło się platyną we Włoszech, a także w Polsce i Finlandii, sześciokrotną platyną w Rosji oraz złotem w Austrii, Grecji, Irlandii, Norwegii, Szwecji i Turcji.

Piosenka „Zitti e buoni” uzyskała status trzykrotnej platyny we Włoszech, a także złotej płyty w Holandii, Norwegii, Szwecji, Szwajcarii i Turcji, platynowej w Polsce, Finlandii, Grecji i Irlandii i pięciokrotnie platynowej w Rosji. Singiel „Beggin’” zdobył złoto zarówno w Polsce, Finlandii i Malezji oraz siedmiokrotną platynę w Rosji.

Teraz wspina się w górę listy Spotify Top 50 w Australii (3. miejsce, podczas gdy „I Wannna Be Your Slave” jest na 10.), Brazylii (17. miejsce) i Peru (9. miejsce), gdzie znalazła się na pierwszym miejscu na liście Viral 50 wraz z siedmioma innymi piosenkami Maneskin.

Skład grupy Maneskin

Maneskin to włoski czteroosobowy zespół, czyli Damiano (wokal), Victoria (bas), Thomas (gitara) i Ethan (perkusja). „Måneskin” oznacza po duńsku „światło księżyca. Wszyscy mają od 20 do 22 lat. Niektórzy członkowie znają się od szkolnych czasów, ale razem zaczęli grać dopiero w 2015.

Ich brzmienie naznaczone jest różnymi wpływami muzycznymi, czyli mieszanką rocka, rapu/hip hopu, reggae, funky i popu, a łączy je soulowy głos frontmana Damiano. Brzmienie zespołu wyraźnie odzwierciedla unikalny wygląd każdego z muzyków.

Maneskin w X Factor

Młodzi artyści porwali publiczność podczas występów na żywo w 11. edycji włoskiego X Factora, kiedy to, zważywszy na bardzo młody wiek, wyróżnili się wybitnymi umiejętnościami na scenie.

Teledysk do „Chosen”, ich pierwszego singla zaprezentowanego podczas X Factora, osiągnął 2 miliony wyświetleń w ciągu zaledwie pięciu dni. Akcja teledysku rozgrywa się w hotelowym korytarzu i jest hołdem dla najpopularniejszej ikonografii rocka. W obrazie możemy zobaczyć np groupies czy safońskie pocałunki.

▸ Zobacz również: Wszyscy patrzyli tylko na nią! Wystarczyło, że odsłoniła… Jej stylizacja to hit?

Singiel odniósł natychmiastowy sukces, bowiem pokrył się dwukrotną platyną we Włoszech. „Chosen” to także nazwa debiutanckiej EP-ki Måneskin.

23 marca 2018 roku zespół wydał singiel „Morirò da Re”, a następnie „Torna a casa”. Piosenki zapowiadały nowy album „Il ballo della vita”, który w całości został napisany przez Maneskin i wyprodukowany przez Fabriziego Ferraguzza. Wydawnictwo ukazało się 26 października 2018 roku.

Album zadebiutował na 1. miejscu oficjalnej włoskiej listy przebojów FIMI/GfK, w ciągu dwóch godzin osiągnął 1. miejsce na listach przebojów iTunes, a przed upływem 24 godzin wskoczył na listę Spotify Top 50 ze wszystkimi utworami i łącznie milionem streamów.

Koncerty Maneskin

Måneskin wyprzedał wszystkie z 21 koncertów swojej pierwszej trasy po Włoszech (luty/kwiecień 2018 roku) w ciągu kilku godzin. Od tego czasu zespół zagrał ponad 80 koncertów. Na początku 2019 roku objechał całą Europę, następnie w marcu i kwietniu powrócił do największych włoskich klubów.

Latem kontynuowali występy na najważniejszych włoskich, a także międzynarodowych festiwalach. 13 września 2019 roku zespół wydał nowy singiel „Le parole lontane”. Następnie Po 66 wyprzedanych koncertach dla ponad 140 tysięcy uczestników, 14 września Maneskin zakończył dwuletnią trasę po Europie uroczystym występem w Carroponte w Mediolanie.

Do tamtej pory zebrali 300 milionów streamów na Spotify i ponad 280 milionów wyświetleń na YouTubie.

30 października 2020 roku zespół wydał nowy singiel „Vent’anni”, któremu towarzyszyła sesja fotograficzna przed obiektywem Oliviero Toscaniego. Niesamowite zwycięstwo na 71. edycji Festival di Sanremo z „Zitti e buoni” przyczyniło się do reprezentacji Włoch podczas Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie w maju 2021 roku, na którym to rozkochali międzynarodową publiczność oraz zajęli pierwsze miejsce.

Nowa płyta Maneskin

Ich drugi album, „Teatro d’ira: Vol. I”, został wydany oryginalnie 19 marca 2021 roku. Zasłużony triumf płyty zamieni się w trasę koncertową, podczas której zespół zagości na scenie największych festiwali muzycznych w Europie. Latem 2021 i 2022 roku Włosi wystąpią u boku największych nazwisk światowej sceny muzycznej. Po raz pierwszy na kluczowych arenach sportowych we Włoszech w ramach 13-dniowej trasy koncertowej po całym kraju, która sprzedała już ponad 100 000 biletów. Maneskin nie zatrzymuje się na 23 platynowych i 5 złotych płytach we Włoszech i stawia wielkie kroki na arenie międzynarodowej.

▸ Zobacz również: Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!

Maneskin w Polsce

Niesamowity występ zespołu na Polsat SuperHit Festiwal 2021 szybko przeszedł do historii. Nie będziemy długo czekać na kolejną wizytę. Tymczasem Maneskin pojawi się na Open’er Park 2021 już w czwartek 19 sierpnia. Bilety na wydarzenie zostały wyprzedane w kilka minut po ogłoszeniu.

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA