Zespół KULT trafił na terapię grupową!

Hej Fest pożegnało lato: Kult, Organek, Elenor Grey i Sonbird
fot. Kamil Cichoń © Wszelkie prawa zastrzeżone

Zespół Kult trafił na terapię grupową! Zespół obecny od 35 lat na scenie zebrał się, by porozmawiać o tym, że… chcą miłości! Nowy teledysk grupy, wyreżyserowany przez Wojtka Jabłońskiego, ilustruje bowiem utwór “Chcę miłości”. To kolejny kawałek promujący album zatytułowany “Ostatnia płyta”, który ukazał się 28 maja br.

“Chcę miłości” to bez wątpienia przepiękna, nostalgiczna ballada, jeden z faworytów fanów grupy Kult. Liryczny tekst Kazika w bluesującej, jak również subtelnej aranżacji opartej na wyrazistych brzmieniach instrumentów dętych i hipnotyzującym rytmie. To jedna z ciekawszych propozycji muzycznych z “Ostatniej płyty”, ponadto albumu niezwykle różnorodnego, pełnego rozmaitych inspiracji muzycznych.

▸ Przypominamy także: Inna zrzuciła ubrania! Piosenkarka zaskoczyła swoich fanów: „Jesteś boginią!”

Kult ponownie zaskakuje!

Piosence towarzyszy będzie teledysk w reżyserii Wojtka Jabłońskiego ze zdjęciami Bartosza Bieńka, operatora i dokumentalisty. Twórcy zaprezentują przesycony nostalgią, ale i nadzieją obraz, w którym wystąpili wszyscy członkowie zespołu. W wideoklipie zespól trafia na terapię grupową – zobaczcie sami, co się wydarzy!

▸ Zobacz również: Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!

Kult promuje swoje najnowsze dzieło, „Ostatnią płytę”. Jak głosi przewrotny tytuł, to wydawnictwo wyjątkowe i przede wszystkim długo oczekiwane – to pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU. Jest to wydawnictwo różnorodne stylistycznie, pełen rozmaitych inspiracji muzycznych – od bluesa, jazzu, po cięższe rockowe utwory. W nagraniach albumu udział brali dwaj muzycy niezwiązani wcześniej z grupą – saksofonista Mariusz Godzina (wcześniej m. in. Buldog) oraz klawiszowiec Konrad Wantrych (współpracujący z Kazikiem przy albumie “Zaraza”).

▸ Zobacz także: Ania Karwan i Alicja Szemplińska wystąpiły na Dziedzińcu Nowy Świat

Zobacz klip „Chcę miłości”:

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!