Plakaty z filmów i seriali – każdy kinomaniak powinien mieć choć jeden

Plakaty z filmów i seriali – każdy kinomaniak powinien mieć choć jeden
fot. goodlooking.pl

Pokoje większości nastolatków miały kiedyś pewną wspólną rzecz – u każdego wisiał przynajmniej jeden plakat. Przyklejony nad łóżkiem lub nad biurkiem, a czasami na drzwiach, ostentacyjnie informował innych o tym, kto jakiej słucha muzyki i z kim się utożsamia. Wchodząc w dorosłość, warto zamienić plakat z ulubionym zespołem na elegancki plakat filmowy.

Niektóre plakaty filmowe są dekoracją samą w sobie. Te z klasycznych, kultowych filmów możemy wieszać na ścianach wnętrz nawet wtedy, gdy nie jesteśmy ich absolutnymi wielbicielami. Grafiki z takich filmów jak Pulp Fiction, Batman, Mission Impossible czy Igrzyska śmierci wyglądają imponująco w różnych wnętrzach i spokojnie mogą zawisnąć nad kominkiem lub sofą zamiast obrazu czy też serii modnych, ale niezbyt interesujących grafik.

Plakaty filmowe – do jakich wnętrz pasują?

Niektórzy dekoratorzy nie lubią plakatów i nie uwzględniają ich w swoich projektach. Uważają, że to coś, co czyni wnętrze nieeleganckim i budzi skojarzenia z pokojem nastolatka. Inni na szczęście widzą w plakatach filmowych elementy wystroju, które nadają wnętrzu charakter i przykuwają uwagę.

Plakat w salonie lub w sypialni będzie pierwszą rzeczą, którą zauważą goście. Jeśli znają film, z którego pochodzi, od razu pojawia się pretekst do dyskusji. Plakaty i grafiki filmowe we wnętrzach to zatem niebanalny sposób na przełamanie nudy – nie tylko tej wizualnej. Podobnie działają w przestrzeni publicznej.

Weźmy chociażby murale, które coraz częściej ostatnio prezentują zbliżające się premiery kinowe i telewizyjne. Wiele z nich, jak np. te wykonywane przez https://goodlooking.pl/, to prawdziwe dzieła sztuki, na które nie sposób nie zerknąć, przechodząc obok nich ulicą. Mini efekt tego typu możemy zapewnić sobie, wieszając u siebie świetnie wyglądający plakat.

plakaty z filmów, plakaty filmowe
fot. goodlooking.pl

Plakaty filmowe pasują jednak przede wszystkim do wnętrz z charakterem. Mogą zawisnąć zarówno w salonie, w strefie wypoczynkowej z telewizorem, jak i w sypialni. Za pomocą kilku plakatów Marvela możemy genialnie ozdobić ścianę korytarza w przedpokoju.

Jeśli zależy nam na stylowej kuchni, a jednocześnie jesteśmy wielbicielami kina, warto wygospodarować w niej trochę miejsca na plakat z filmu Czekolada lub Julie&Julia. Sypialnia z kolei to idealne miejsce na plakat ze Śniadania u Tiffany’ego lub inny romantyczny – z filmu Amelia lub Pretty Woman.

Jak wieszać plakaty filmowe we wnętrzach?

To już nie te czasy, kiedy plakaty mocowało się na ścianie za pomocą pinezek i taśmy klejącej. Jeśli nasz plakat ma wyglądać gustownie, przygotujmy dla niego wymiarową ramę! Dopiero w takiej formie może znaleźć się na honorowym, dobrze wyeksponowanym miejscu. Tak przygotowany niekoniecznie musi też wisieć na ścianie. Plakat filmowy w ramie możemy postawić na półce lub na podłodze, w towarzystwie innych elementów dekoracyjnych lub w otoczeniu książek.

▸ Zobacz również: Rumuńska gwiazda disco polo nie ma wstydu. Spójrzcie na te zdjęcia!

Bardzo dziękujemy za wizytę i przeczytanie artykułu! Nie chcesz przegapić żadnej plotki ze świata show-biznesu? Obserwuj nas w oficjalnej aplikacji Google News!