MUZOTAKTImprezy, KoncertyFestiwaleEurowizja 2022: drugi półfinał już dziś. Z kim zmierzy się Ochman?

Eurowizja 2022: drugi półfinał już dziś. Z kim zmierzy się Ochman?
E

Już dziś jeden z najbardziej wyczekiwanych wieczorów dla fanów muzyki w Europie – o 21:00 rozpocznie się drugi półfinał tegorocznej Eurowizji. Na scenie zobaczymy Krystiana Ochmana, który zaśpiewa utwór „River”. Z kim przyjdzie zmierzyć mu się w rywalizacji o występ w sobotnim finale?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Po wtorkowym koncercie, udział w wielkim finale Eurowizji zapewniły sobie m.in. reprezentacje Norwegii, Islandii, Portugalii, Mołdawii i Holandii.

REKLAMA

▸ Przypominamy także: Co za figura! Rumuńska gwiazda disco polo bałamuci w samym bikini

W czwartkowy wieczór poznamy kolejnych uczestników sobotniego koncertu. O udział w finale Eurowizji 2022 powalczy Ochman. W dniu półfinałowego występu, artysta przygotował niespodziankę dla fanów:

Materiały promocyjne partnera

W drugim finale warto zwrócić uwagę na następujących artystów:

Polska – Ochman „River”

Emocjonalny pop i klasyczny wokal przełamany trapowymi produkcjami, a wszystko na najwyższym poziomie – mowa oczywiście o reprezentancie Polski i jego „River”. Ochman po triumfie w „The Voice of Poland” stał się jednym z najpopularniejszych wokalistów w Polsce, a jego debiut, zatytułowany po prostu „Ochman”, zadebiutował na 6. miejscu oficjalnej listy sprzedaży. Krystian może pochwalić się 333 tys. słuchaczy miesięcznie w Spotify, a jego najpopularniejszy utwór przekroczył 4 mln streamów. Ochman jako pierwszy od lat reprezentant Polski ma tak wysokie notowania u bukmacherów. W Turynie powalczy o najwyższe trofeum, ale najpierw trzymamy kciuki za czwartkowy półfinał!

Izrael – Michael Ben David „I.M”

Zwycięzca izraelskiej edycji „The X Factor”, który od najmłodszych lat uczył się śpiewu oraz szlifował taneczny talent pod czujnym okiem choreografa Oza Moraga. W trakcie Eurowizji Michael zaprezentuje utwór „I.M” zainspirowany swoim dzieciństwem. Piosenka nawołuje do znalezienia wewnętrznej siły.

Gruzja – Circus Micrus „Lock Me In”

Circus Mircus, gruziński zespół, któremu przyświeca filozofia: kompletnie negować standardowe struktury muzycznego świata. Kolektyw artystów jest na tyle tajemniczy, że do tej pory nie wiadomo publicznie, kto tworzy skład grupy. Co sądzicie o tajemniczym „Lock Me In”?

Belgia – Jérémie Makiese „Miss You”

Jérémie Makiese zdobył rozgłos za sprawą triumfu „The Voice Belgique” w 2021 roku, a „Miss You” to jego debiutancki singiel. Utwór, który ukazał się w marcu tego roku, to harminijny miks gatunków, który świetnie odzwierciedla współczesną belgijską scenę pop. Makiese zgrabnie porusza się między popem, soulem, gospel i R&B.

Co ciekawe, muzyka to nie jedyna pasja artysty. Jérémie jest także profesjonalnym piłkarzem!

Północna Macedonia – Andrea „Circles”

Na reprezentantkę Północnej Macedonii wybrano Andreę, która częściowo wychowywała się w Harlemie w Nowym Jorku. Stąd w jej twórczości wyraźne inspiracje gospel, soulem i R&B. W konkursie usłyszymy piosenkę „Circles” o toksycznej relacji.

Udział w sobotnim finale mają zapewniony uczestnicy z tzw. Wielkiej Piątki:

Niemcy – Malik Harris „Rockstars”

Reprezentant Niemiec Malik Harris może pochwalić się 420 tysiącami słuchaczy miesięcznie w serwisach cyfrowych, a jego największy dotychczasowy hit zgromadził ponad 4,4 mln streamów.

W Turynie Harris zaprezentuje utwór „Rockstar”, wpis do dziennika bez filtra. Piosenka opowiada o tęsknocie za dziecięcą beztroską wyrażonej w sposób pełen emocji. Utwór pnie się już na szczyty list przebojów w Niemczech, a po Eurowizji na pewno zyska fanów na całym świecie.

Malik Harris supportował takie gwiazdy jak Tom Odell, James Blunt czy Alex Clare, otrzymał także tytuł Amazon Music Breakthrough Artist 2021.

Włochy – Mahmood & BLANCO „Brividi”

Laureaci tegorocznej edycji Sanremo Music Festival. Obaj mają 6 mln słuchaczy miesięcznie i kilka utworów z ponad 100 mln streamów na koncie.

Mahmood jest doskonale znany fanom Eurowizji – w 2019 roku zajął drugie miejsce w konkursie, a „Soldi” stało się międzynarodowym hitem.

W tym roku Mahmood i BLANCO powalczą o zwycięstwo za sprawą „Brividi”. To poruszająca ballada o zakończeniu związku oraz braku umiejętności rozmowy o uczuciach.

„Brividi” zadebiutowało na 5. miejscu Spotify Global Chart i okazało się najchętniej streamowanym utworem włoskim w ciągu 24 godzin od premiery (ponad 3,5 mln streamów). Łącznie utwór ma ponad 58 mln streamów w Spotify.

Zobaczcie również: 

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA