MUZOTAKTNEWSYMuzykaMichael Patrick Kelly i Rea Garvey w odzie do przyjaźni

Michael Patrick Kelly i Rea Garvey w odzie do przyjaźni
M

Kiedy dwie supergwiazdy pop rocka, takie jak Michael Patrick Kelly i Rea Garvey, łączą siły, by nawiązać współpracę, można spodziewać się potężnego duetu o niezaprzeczalnym potencjale przeboju.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMAPłyty muzyczne - zobacz na Ceneo

Dziś prezentują wspólny singiel „Best Bad Friend” – odę do przyjaźni.

REKLAMA

„«Najlepszy zły przyjaciel» to osoba z twojej listy kontaktów, do której dzwonisz jako pierwszej, gdy naprawdę masz kłopoty”, mówi Michael Patrick Kelly. „To także przyjaciel, który potrafi rozrabiać, wpędzając cię w dziwne sytuacje, ale z którym możesz śmiać się po prostu ze wszystkiego”.

▸ Przypominamy także: Co za figura! Rumuńska gwiazda disco polo bałamuci w samym bikini

Materiały promocyjne partnera

Rea Garvey komentuje współpracę: „Mówi się, że rodziny się nie wybiera, ale można wybrać swoich przyjaciół. Myślę, że Michael Patrick Kelly ma serce Garveya, a nasza przyjaźń to nie coś, co zaczęliśmy, a bardziej coś, co znaleźliśmy. Teledysk przedstawia nie tylko piosenkę, którą wspólnie napisaliśmy, ale także naszą miłość do śmiechu i potrzebę wywołania uśmiechu na twarzach tych, którym trudno jest teraz dostrzec dobrą stronę życia”.

„Best Bad Friend”, osadzony w energetycznych bębnach i elektrycznych gitarach, które odświeżająco dobrze komponują się z lekkimi dźwiękami dancehall, to ostry popowy utwór z ekscytującą mieszanką pojedynków i duetów. Tekstowo jest zaciekłą bitwą muzyków z przymrużeniem oka.

Wyjątkowa współpraca rozpoczęła się trzy lata temu od telefonu od Rei Garveya, który później zaprosił kumpla do swojego „The Yellow Jacket Sessions”. Podczas produkcji muzycy dogadywali się, „jakbyśmy znali się już od nastoletnich lat” – mówi Michael Patrick Kelly, którego dzieli więcej niż kilka podobieństw z irlandzkim kolegą z branży.

Pozytywną energię widać też w teledysku, w którym duet Garvey/Kelly w reżyserii Marvina Strötera (Cro, GÎMS, Lena) trafia nawet do zbiorowego aresztu policyjnego. To, co w klipie jest nieco ironicznie zainscenizowane, opiera się na prawdziwych wydarzeniach. „W prawdziwym życiu oboje zostaliśmy aresztowani”, relacjonuje Michael Patrick Kelly – Rea na protestach w obronie praw człowieka w Irlandii, a Michael Patrick podczas pokojowej demonstracji w Nowym Jorku. „Ale nie chcieliśmy przedstawiać się w tej piosence jako bohaterowie, raczej jako chaotyczni «przegrani», co jest bliższe prawdy”, dodaje ze śmiechem.

Michael Patrick Kelly to jeden z największych europejskich artystów pop-rockowych. Album „B·O·A·T·S” (skrót od „Based On a True Story”), który ukazał się w zeszłym roku i z którym artysta wyruszy we wrześniu w trasę, wszedł na pierwsze miejsca list przebojów, zupełnie jak poprzednie albumy nagradzane złotem i platyną. Funkowy, chwytliwy singiel „Best Bad Friend” we współpracy z Reą Garvey doskonale wpisuje się w jego międzynarodowy sukces jako twórcy hitów.

Zobaczcie również: 

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA