MUZOTAKTNEWSYMuzykaOptymistka Dagny z nową piosenką

Optymistka Dagny z nową piosenką
O

Piosenka jest następcą powszechnie wychwalanego debiutanckiego albumu wokalistki „Strangers / Lovers” z 2020 roku oraz wydanego rok później singla „Pretty”, który zrealizowała we współpracy z Astrid S.

REKLAMA
REKLAMA

Dagny, norweska popowa supergwiazda, przedstawia nowy singiel zatytułowany „Brightsider”.

„Brightsider” to piosenka zainspirowana optymistami, wszystkimi tymi, którzy mają wrodzoną zdolność dostrzegania jasnej strony życia nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

REKLAMA

Doja Cat wystąpiła ROZEBRANA? Ludzie zamarli na jej widok! (ZDJĘCIA)

W utworze Dagny opisuje jak sama, w okresie pozbawionym wielu nowych bodźców i zewnętrznych stymulatorów, poczuła potrzebę stworzenia przestrzeni do marzeń i oczekiwania na to, co życie ma najlepsze do zaoferowania. Podsumowując, „Brightsider” to smakowity, indiepopowy kąsek pełen pozytywnej energii.

– Jedną z moich mocnych stron i najlepszych cech jest właśnie to, że potrafię dostrzegać pozytywy, zamiast się dołować. „Brightsider” jest właśnie o tym – wyjaśnia artystka.

Dagny niedawno odbyła wyprzedaną trasę po Norwegii (ponad 16 tysięcy biletów). W planach ma udział w największym norweskim festiwalu Øyafestivalen, gdzie wystąpią też Gorillaz, Nick Cave & The Bad Seeds oraz Florence and the Machine a także koncert w Londynie.

– Koncerty to dla mnie kwintesencja bycia muzykiem – zapewnia Dagny. – To w zasadzie sens życia. Pracowałam nad tą piosenką (i nad innymi nowymi utworami!) i bardzo się cieszę, że jeszcze tego lata będę mogła zaprezentować je na scenie.

▸ Przypominamy także: Co za figura! Rumuńska gwiazda disco polo bałamuci w samym bikini

Od wydania płyty „Strangers / Lovers” w maju 2020 roku, Dagny konsekwentnie udowadnia, że jako songwriterka jest w swojej życiowej formie, czego dowodem pochwały dziennikarzy „The Guardian” („grzmiąca synthpopowa eksplozja”), „The Independent” („olśniewający pop”) czy BBC Music („jeden z najpewniejszych debiutów 2020 roku”).

Do dziś Dagny zgromadziła ponad miliard odsłuchów na platformach streamingowych i ma 6 nominacji do norweskich Grammy (Spellemannprisen). Artystka współtworzyła piosenki dla takich gwiazd jak Katy Perry, Ashnikko i Julie Bergan, a sama współpracowała z duetem EDM Seeb, superproducentem Steve’em Aoki, indierockowym zespołem The Wombats czy indiepopową formacją Crystal Fighters.

Zobaczcie również: 

» HITY TYGODNIA

REKLAMA

Obserwuj nasze artykuły na

Chcesz podzielić się interesującym newsem lub zaproponować temat?
Skontaktuj się z nami, pisząc maila na adres: redakcja@muzotakt.pl

REKLAMA